05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dalan geliyor
08 Ocak 2009 Perşembe 13:40

Dalan geliyor

Ergenekon Soruşturmasının 10. Gözaltı Dalgasının Bedrettin Dalan'ın Yurtdışında Olması Nedeniyle Geçikmeli Yapıldığı Öğrenildi.

ERGENEKON'DA KİLİT İSİM: DALAN


Ergenekon Soruşturmasının 10. Gözaltı Dalgasının Bedrettin Dalan'ın Yurtdışında Olması Nedeniyle Geçikmeli Yapıldığı Öğrenildi.

Ergenekon soruşturmasının 10. gözaltı dalgasının Bedrettin Dalan'ın yurtdışında olması nedeniyle geçikmeli yapıldığı öğrenildi. Dalan'ın Ergenekon Soruşturması çerçevesinde sivil kanadın lideri olarak izlendiği ancak 3,5 ay önce Avrupa'ya oradan da ABD'ye geçtiği ifade edildi.
Başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere 6 ilde başlatılan operasyonun bir buçuk aydır beklediğini ifade eden emniyet yetkilileri, operasyonun en kritik ismi olan eski İstanbul Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ın ailesiyle yaptığı görüşmelerde yurda döneceği yönündeki ifadeler nedeniyle beklendiğini bildirdiler. Ergenekon terör örgütünün sivil kanadının lideri olduğu üzerinde durulan Dalan'ın 3,5 ay önce yaptığı bir telefon görüşmesi sonrasında aniden yurtdışına çıktığı da vurgulanırken, yazar Yalçın Küçük ve Eski Özel Hareket Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin ve yeğeni Erdal Şahin, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, MGK eski Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Emekli Tümgeneral Erdal Şenel ve emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Bağımsız Cumhuriyet Hareketi Genel Başkan Yardımcısı ve gazeteci Engin Aydın gibi isimlerin bu süreçte uzaktan teknik yöntemlerle takip edilerek kontrol altında tutulduğunu kaydettiler.


İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin dünkü tarihli yazısıyla sabah 07.00'de eş zamanlı yapılan gözaltılarda asker kişilerle ilgili özel izinlerin alınmasının ardından, tümünde avukatları eşliğinde arama yapıldığını vurgulayan emniyet yetkilileri, "Tüm gözaltılarda prosedür tam anlamıyla yerine getirilmiştir. Kanunsuz ya da genel kabul dışı bir durum söz konusu olmadığı gibi tüm zanlılarda görevlilerimize işlerini yaparken yardımcı olmuşlardır" dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ