10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dağa giden yola barikat
06 Eylül 2008 Cumartesi 10:20

Dağa giden yola barikat

Hükümet terör örgütüne katılımları azaltmak için yeni tedbirleri önümüzdeki hafta masaya yatıracak.

Başbakan Erdoğan, Güneydoğu'ya yönelik ekonomik ve sosyal pakete ilave olarak terör örgütü PKK'ya yeni katılımları önleyecek çeşitli önerileri görüşmek üzere Terörle Mücadele Zirvesi'ni toplayacağını açıkladı.

Şam dönüşü uçakta gazetecilerin Dağdakileri indirmeye yönelik yeni açılımlar var mı?' sorusuna şu cevabı verdi:

KATILIMLARIN ÖNÜNE GEÇMELİYİZ

'Önümüzdeki hafta benim başkanlığımda terör zirvesi yapacağız. Bakanlarımız Cemil Çicek, Beşir Atalay, Mehmet Ali Şahin, yetişebilirse Ali Babacan katılacak. Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı, arzu ederlerse başka komutanlar ve istihbarat birimleri katılacak. Neler yapabileceğimize, neler yaptığımıza ayrıntılarıyla bakacağız. Önlemleri teşvikleri konuşacağız. Ama asıl amacımız halkı terör örgütünden koparmak. 1990'lı yıllarda dağlarda 6 bin kişi vardı şimdi de aşağı yukarı bu kadar. Üstelik binlerce kişi de etkisiz hale getirildi. Buna rağmen katılımların önüne geçilememiş demek ki. Örgüte katılımların önüne geçmeliyiz.'

GÜL OYUNU BOZDU

'Erivan'a devlet başkanı yerine hükümet başkanı gitmesi daha uygun olmaz mıydı' sorusuna 'Bu gezi siyasi ilişkilerden kaynaklanmadı. Ermenistan Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı davet etti. Abdullah Bey'in cevabı Türkiye'nin uluslararası camiada alacağı notu olumlu ya da olumsuz etkileyecekti. Gitmediği takdirde 'bir spor karşılaşmasına dahi gitmiyor' denilecekti. Gitmesi oyunu bozdu' yanıtını verdi.

KARİZMAYI ÇİZDİRMEYELİM

Erdoğan, maçla ilgili ise 'Hırsın tekniğin önüne geçeceği bir karşılaşma olacak. Galibiyet bekliyorum. Avrupa şampiyonasında yakalanan karizmayı çizdirmemek lazım' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ