11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Iraka gidecek mi?
14 Aralık 2008 Pazar 14:19

Cumhurbaşkanı Irak'a gidecek mi?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Irak yolculuğuna kararı doktor verecek. Doktoru yarın kulak muayenesini yapacak. Ve uçuş izni bu muayenede netleşecek.


ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Irak ziyaretinin tarihinin, devam eden kulak rahatsızlığı nedeniyle doktorlarının tavsiyelerine göre netlik kazanacak. Gül'ün hafta başında geçeceği doktor muayenesine göre Irak gezisinin daha önce açıklandığı gibi 20 Aralık'ta mı yoksa farklı bir tarihte mi gerçekleşeceği belirlenecek. Yarın doktorlar muayene yapacak. Cumhurbaşkanının kulağında, uçuşa engel bir sorun görülmezse, doktorlar uçuş izni verecek. Bu takdirde Gül, tarihi ziyaretini 20 Aralık'ta gerçekleştirebilecek.

HAFTABAŞI MUAYENE OLACAK
Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Gül'ün Irak ziyaretinin hafta başında doktorun yapacağı muayeneye göre şekilleneceğini bildirdi. Köşk kaynaklarının açıklamasında, “Gül'ün Irak ziyareti olacak. Bu zaten daha önce açıklanmıştı. Hafta başında doktor muayenesinden geçecek. Sayın Gül'ün kulağındaki rahatsızlıkla ilgili tedavinin bittiği söylenirse gezinin tarihi buna göre belirlenecek” denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden 5 Aralık'ta yapılan açıklamada, Gül'ün kulağındaki rahatsızlığın tekrarladığı ve 15 günlük tedaviye başlandığı belirtilmişti. Bu süre içerisinde uçağa binmemesi gereken Cumhurbaşkanı Gül, Kurban Bayramı'nda Diyarbakır'a yapmayı düşündüğü geziyi de ertelemişti.

TALABANİ ÖZÇELİK'İ KABUL ETMİŞTİ
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani gezinin 20 Aralık'ta yapılacağını açıklaması sıkıntı yaratmıştı. Talabani açıklamasında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Irak'a yapacağı ziyaretin, Irak ve Türkiye arasındaki tarihe dayalı ilişkileri ve karşılıklı güveni güçlendireceğini bildirmişti. Talabani, bir süre önce de Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik'i Cumhurbaşkanlık Konutu'nda kabul etmiş, görüşmede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Irak'a yapacağı ziyaret ele alınmıştı. Görüşmenin ardından Irak hükümetinin, Gaziantep'te başkonsolosluk açma kararı aldığı açıklanmıştı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ