11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Gül:
16 Ekim 2008 Perşembe 01:24

Cumhurbaşkanı Gül:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Bazen kendi askerimizin, kendi polisimizin moralini bozacak davranışlar içinde olmanın doğru olduğu kanaatinde değilim.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül:
''MORAL BOZUCU DAVRANIŞLAR DOĞRU DEĞİL''

FRANKFURT - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Bazen kendi askerimizin, kendi polisimizin moralini bozacak davranışlar içinde olmanın doğru olduğu kanaatinde değilim.'' dedi.


Frankfurt Kitap Fuarı'na katılan Cumhurbaşkanı Gül, düzenlediği basın toplantısında, ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bir gazetecinin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarına ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Gül, ''Hiç şakası yok, acımasız bir terörle büyük bir mücadele veriliyor. Bu mücadelede tabii şehitler de veriyoruz. Bu mücadelenin hangi zor şartlar altında yapıldığını da hepimizin görmesi gerekir'' dedi.


Türkiye'nin açık bir toplum olduğunu, eleştiriler ve farklı görüşlerin ifade edilebileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, bunların hiçbirinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin, emniyet güçlerinin mücadelesini zayıflatıcı yönde olmaması gerektiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ