11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çorapları çok kötü kokuyordu
14 Ocak 2014 Salı 17:03

Çorapları çok kötü kokuyordu

NSU terör örgütünün hayattaki tek üyesi Zschaepe'nin çoraplarında benzin izi bulunduğu belirtilirken, eşyaları ele geçiren polis, "Zschaepe'nin çorapları çok kötü kokuyordu" dedi.

Almanya'da 2000-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişiyi öldürmek, banka soymak ve bombalı saldırılar düzenlemekle suçlanan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün tek hayatta kalan üyesi Beate Zschaepe'nin tutuklama sırasında üzerindeki kıyafetleri mahkemeye sunuldu. 

Münih Yüksek Eyalet Mahkemesine, Zschaepe'nin tutuklandığında üzerinde bulunan eşyalar ve kıyafetleri sunularak, özellikle Zschaepe'nin çoraplarının önemli rol oynadığı kaydedildi. Yangın uzmanları, Zschaepe'nin çoraplarının üzerinde benzin izleri buldukları belirtilerek, iddianamede çorapların Zschaepe'nin Zwickau kentinde NSU terör örgütü üyelerinin kaldığı evi yaktığını işaret ettiği öne sürdü. 

Zschaepe'nin eşyalarını ele geçiren polis, "Çorapları çok kötü kokuyordu. Resimlerde belli olmuyor" ifadesini kullanarak, çorapların uzun süre giyilmiş gibi olduğunu belirtti. 

Terör örgütü NSU üyeleri, Uwe Böhnhard ve Uwe Mundlos, Kasım 2011'de bir banka soygunu sonrasında polisin takibinden kurtulmak için saklandıkları daha önceden kiralamış oldukları karavanda ölü bulunmuş, zanlıların intihar ettikleri öne sürülmüştü. Aynı gün Zwickau kentinde NSU'nun üçüncü üyesi Beate Zschaepe tarafından havaya uçurulan hücre evinde bulunan belgelerde, terör örgütü hücresi ve eylemleri gün yüzüne çıkarılmıştı.

Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde görülen davada, NSU terör örgütünün hayattaki tek üyesi Beate Zschaepe ile örgüte yardım ve yataklık yapan 4 kişi yargılanıyor.

Muhabir: Neslihan Doğan

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ