29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çöp evde yaşayan çifte yardım eli uzatıldı
21 Ocak 2014 Salı 17:48

Çöp evde yaşayan çifte yardım eli uzatıldı

Bodrum'da çöp evde yaşam mücadelesi veren yaşlı çift, belediye ve polis ekiplerince kurtarılarak Muğla Huzurevine gönderildi

Bodrum'da çöp evde yaşam mücadelesi veren yaşlı çift, belediye ve polis ekiplerince kurtarılarak Muğla Huzurevine gönderildi.

Yalıkavak beldesinde bir evden çevreye kötü koku yayıldığı ihbarını alan ekipler, 78 yaşındaki İbrahim Cümert ve 75 yaşındaki Semiha Özdemir'in kediler ve tavuklarla yaşadığını ve atılmayan çöpler nedeniyle de evde ağır bir koku oluştuğunu tespit etti.

Eve maskelerle girebilen sağlık görevlileri, çifti ikna ederek evden çıkardı.

Bodrum Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen çiftin, Muğla Huzurevine gönderilmesine karar verildi.

Yalıkavak Belediyesi ekipleri de maskelerle girdikleri evde temizlik çalışması yaptı.

İbrahim Cümert, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki çocukları bulunduğunu, onların evlenerek yanlarından ayrılmasından sonra yalnız yaşamaya başladıklarını anlattı. Semiha Özdemir ile boşandıktan sonra yeniden bir araya geldiklerini söyleyen Cümert, yetkililerin kendilerine yardım etmesini ise gözyaşlarıyla karşıladı.

Bu arada yaşlı çiftin kaldığı evi yerinde inceleyen Aile ve Sosyal Politikalar Milas Şube Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Uzmanı Cihan Aslan da evin yaşanmaz bir durumda olduğunu kaydetti. Aslan, çifte her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Muhabir: Ali Ballı
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ