11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çölaşana göre Erdoğan-Doğan kavgası
19 Eylül 2008 Cuma 21:03

Çölaşan'a göre Erdoğan-Doğan kavgası

Eski patronum AYDIN DOĞAN'IN AÇIĞI ÇOK

Hürriyet gazetesindeki işine son verildikten sonra Doğan Grubu ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Emin Çölaşan, eski patronu ve tavla arkadaşı Aydın Doğan'ı kızdıracak yeni açıklamalar yaptı. Çölaşan, Kadir Çelik'in hazırladığı Fox TV'deki 'Objektif' programına katıldı ve gündemdeki konuları, Doğan-Erdoğan kavgasını yorumladı.

DOĞAN'IN ÇOK AÇIĞI VAR, KAVGANIN GALİBİ AKP OLUR
Hürriyet gazetesinde yazdığı dönemde AKP'ye en sert eleştirileri yönelten Emin Çölaşan, eski patronu Aydın Doğan ve Başbakan Erdoğan arasında başlayan savaştan AKP'nin 'kazançlı' çıkacağını savundu. Çölaşan, "Kavganın sonunda Doğan grubu çatlar, fakat kırılmaz. Kavganın galibi de AK Parti olur. Çünkü AK Parti daha 2-3 yıl iktidarda ve Doğan Grubu'nun çok açığı var” diyerek, Erdoğan'ın Doğan Grubu hakkında yeni iddialar gündeme getirebileceğini de sinyalini verdi.

"MİLLİYET'TE YAZMAM İÇİN TEKLİF GELDİ"
Aydın Doğan'ın kızlarına vasiyette bulunduğu ve "Ben öldükten sonra da onu Hürriyet'in kapısında içeri sokmayın" dediği şeklindeki soru karşısında Çölaşan ," Hürriyet'e asla geri dönmem. Niye çıkarıldığımı dahi söylemeden işime son verdiler. Ben yolsuzluk, hırsızlık mı yaptım?" şeklinde cevap verdi. Çölaşan ayrıca Hürriyet'ten ayrıldıktan sonra Milliyet gazetesinde yazması için Bekir Coşkun aracılığı ile kendisine teklif geldiğini, ancak bu teklifi kabul etmediğini açıkladı. Çölaşan, "Ben Hürriyet'ten ayrıldıktan sonra niye Milliyet'e döneyim. Artık Doğan Grubunun hiçbir gazetesinde yazı yazmam" dedi.

"MALİYE BAKANLIĞI HAKKINDA YAZI YAZDIRMADILAR"
Çölaşan, Doğan Grubu ile AK Parti iktidarının ilişkilerinin iyi olduğu günlerde kendisine, Başbakan ve Maliye Bakanlığı aleyhinde yazılar yazmamasının istendiğini iddia etti. Emin Çölaşan, bu konudaki hassasiyetin POAŞ'ın vergi borçlarından dolayı kaynaklandığını ima ederek "Maliye Bakanlığı ile işleri vardı bu yüzden dokunamıyorlardı. Sağlık Bakanlığı veya Milli Eğitim Bakanlığı hakkında eleştiriler yazabiliyordum, ancak Maliye Bakanlığı hakkında asla" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ