20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklara Eğlence, Turizme Alternatif Olacak
04 Eylül 2013 Çarşamba 13:59

Çocuklara Eğlence, Turizme Alternatif Olacak

Marmaris Belediyesi tarafından alınan meclis kararıyla yapımı gündeme alınan Temapark, çocuklara ve gençlere eğlence, turizme de alternatif olacak.

Marmaris Belediyesi tarafından alınan meclis kararıyla yapımı gündeme alınan Temapark, çocuklara ve gençlere eğlence, turizme de  alternatif olacak.  Marmaris Belediyesi Amiral Orhan Aydın Spor Salonu  yanındaki 9 bin metrekareyi aşan alana, inşa edilecek temapark için Marmaris Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında sınırlı ayni hak süresi 15 yıl olarak belirlendi.

Londra, Tokyo ve Paris gibi dünyaca ünlü şehirlerde örnekleri bulunan tema parkların turizm adına da alternatif  yarattığını belirten Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, "Zaman zaman kent yaşayanı çocukların eğlence alanı ve park konusunda çeşitli talepleri olmuştu. Vatandaşlarla yaptığımız çeşitli toplantılarda da bu konu sıkça dile getirilmişti. Biz de bu projeyi hayata geçirmeyi düşündük. Uygulama önümüzdeki kış döneminde yapılacak. Vatandaşlarımızdan gelecek fikirlere de açığız" dedi.

Projenin mimarı Sercan Ünal da meclis üyelerine bilgi verdi. Projede denizcilik temasının işleneceğini belirten  Ünal, " Temaparklar, uygulandıkları bölgede kentin toplam kalitesini ciddi bir oranda yükseltiyor. Bu proje Marmaris'in turizm potansiyelini yükseltecek ve yeni bir alternatif yaratacak. Temaparkta ana tasarım simgesi dönme dolap olacak. Dönme dolaptaki cam tüplerle eğlence tutkunları yarım saat boyunca Marmaris'i çeşitli kesitlerden seyredebilecek.  Projede Piri Reis'in haritası da yer alacak. Park'ın ortasına işlenecek haritanın yanı sıra bütün denizci ülkelerin bayrakları da  park içinde yer alması planlanıyor.  0-7 yaş grubu için ayı  7 yaş üstü için ayrı oyun alanlarının olacağı alan hem yerleşim bölgesinin hem de turizm için önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Projenin 19 Mayıs 2014'e yetiştirilmesinin planlandığını ifade eden Başkan Ali Acar, "Bu projenin turizme de canlılık getireceğine inanıyoruz " dedi.

Meclis toplantısında ayrıca Çamdibi Mahalle Muhtarlığı'nın içinde bulunduğu parka  Nazmi Tuğrul adının verilmesi ve Anadolu Cam Sanayi tarafından bağışı yapılan kamyonun teslim alınması için de meclisten onay alındı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ