12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cindoruku Engellemek için Dönebilir
11 Mayıs 2009 Pazartesi 12:15

Cindoruk'u Engellemek için Dönebilir

Hüsamettin Cindoruk'un Genel Başkanlık İçin Adaylığını Açıklamasının Ardından İplerin İyice Gerildiği Dp'de, Gözler Genel Başkan Süleyman Soylu'ya Çevrildi.

Hüsamettin Cindoruk'un Genel Başkanlık İçin Adaylığını Açıklamasının Ardından İplerin İyice Gerildiği DP'de, Gözler Genel Başkan Süleyman Soylu'ya Çevrildi.

TBMM eski Başkanlarından Hüsamettin Cindoruk'un genel başkanlık için adaylığını açıklamasının ardından iplerin iyice gerildiği DP'de, gözler Genel Başkan Süleyman Soylu'ya çevrildi.
Başta İstanbul eski Milletvekili Menderes  Aydın Menderes olmak üzere, 16 Mayıs'ta yapılacak DP Olağanüstü kongresi öncesinde yeniden aday olması konusunda telkin edilen Soylu, konuyla ilgili kararını yarın düzenleyeceği basın toplantısını ile kamuoyuna duyuracak. DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, yarın saat 11.00'de parti üst kurulları ve teşkilatı ile istişarede bulunduktan sonra, genel başkanlığa aday olup olmayacağını açıklayacak.


DP'den yapılan açıklamaya göre, Soylu kararını açıklamadan önce, DP Genel Merkezi'nde, Genel İdare Kurulu, Yüksek Haysiyet Divanı, Merkez Karar Kurulu ve il başkanlarının nabzını yoklayacak. Soylu, görüşmelerin ardından, düzenleyeceği basın toplantısı ile genel başkan adaylığına ilişkin kararını duyuracak.

-CİNDORUK'UN GÜNDEMİNDE Anap İLE ORTAKLIK VAR-

DP'de, 16 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kurultay öncesi, şu ana kadar adaylığını açıklayan tek isim Hüsamettin Cindoruk oldu. Cindoruk'un genel başkan adaylığı, merkez sağda hareketlenme yaratırken, bazı partililerin de tepkisini çekti. İstanbul Eski Milletvekili Menderes Aydın Menderes, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun yeniden genel başkanlığa aday olması gerektiğini savunurken, Hüsamettin Cindoruk'a ise ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Cindoruk'un, Genel Başkan olduktan sonra, gündeme getirmeyi planladığı "Anap ile ortaklık" formülü de DP'de çok konuşulan gündem maddeleri arasında geliyor. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eski Başbakan ve Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz'ın da bu formülü desteklediği ifade ediliyor. Cindoruk'un adaylık öncesinde Mesut Yılmaz ile de görüştüğünü belirtilirken, konuşmasında kendisinin koltuğunu gençlere bırakacağını söyleyen Cindoruk'un Anap ile DP arasındaki birleşme sonrasında Genel Başkanlık koltuğunu Mesut Yılmaz'a bırakacağı ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ