26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cindoruktan büyük sürpriz
11 Mayıs 2009 Pazartesi 12:02

Cindoruk'tan büyük sürpriz

DP Genel başkanlığına aday olan Hüsamettin Cindoruk şaşırttı. Sürprizi ise 29 Mart seçimlerinde yaptı.

DP Genel başkanlığına aday olan Hüsamettin Cindoruk şaşırttı. Sürprizi ise 29 Mart seçimlerinde yaptı.
Demokrat Parti Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Hüsamettin Cindoruk'un 29 Mart yerel seçimlerinde oy kullandığı seçim sandığından kendi partisine "0" oy çıktı.

Geçen hafta Demokrat Parti genel başkanlığına adaylığını açıklarken "Siyasette gençlere ihtiyaç olduğunu" belirten 76 yaşındaki Cindoruk, Harbiye Nuri Akın Lisesi'nde 1154 nolu sandıkta oy kullandı.

Cindoruk ve ailesinin oy kullandığı sandıkta Demokrat Parti'ye il genel meclisinde "0", ilçe belediye başkanlığında "0", Büyükşehir belediye başkanlığında "1" oy çıktı. Sabah'ın yaptığı araştırmaya göre, başkan adayı Hüsamettin Cindoruk'un oy kullandığı sandıktan Büyükşehir belediye başkanlığı için CHP'ye 171, AK Parti'ye 28, DSP'ye 6 oy çıkarken MHP ile DP adayına ise birer oy çıktı.

BASIN DANIŞMANI DOĞRULADI
Cindoruk'un basın danışmanı Sabah'ın "29 Mart yerel seçimlerinde Hüsamettin Cindoruk, Harbiye Nuri Akın Lisesi'nde oy kullandı mı?" sorusuna "Evet oy kullandı" diye yanıtladı.

Aynı danışman, "Cindoruk'un genel başkanlıkla ilgili toplantılar nedeniyle meşgul olduğunu ve hiçbir konuyla ilgili basına açıklama yapmayacağını" belirterek, bugün İzmir'de bir basın toplantısı yapacağını kaydetti.

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak kongrede mevcut başkan Süleyman Soylu'yu eleştirerek genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan Cindoruk'un karşısına yine Süleyman Soylu'nun çıkacağı öğrenildi. Soylu'nun genel başkanlığını yaptığı dönemde il ve ilçe kongrelerini yaparak delege sistemini kendi belirlediği ve bu doğrultuda Cindoruk'un karşısına aday olarak çıkması durumunda kazanma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ