25 Mayıs 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiçekten paşaya golf eleştirisi
11 Ekim 2008 Cumartesi 11:11

Çiçek'ten paşaya golf eleştirisi

Cemil Çiçek, golf konusunu ve 'Kuzey Irak BBG gibi' sözleri nedeniyle emekli Genelkurmay Başkanı'nı eleştirdi.

NTV'nin sorularını yanıtlayan Cemil Çiçek, terörle mücadelede yapılmaması gerekenleri anlatırken askerlere de uyarılarda bulundu.

"Şuna hep birlikte dikkat etmeliyiz" diyen Çiçek, isim vermeden eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 16 Aralık 2007'deki hava harekâtının ardından Kuzey Irak'ın "BBG evi" gibi olduğu yönündeki sözlerini şöyle eleştirdi:

"Terör konusunda toplumun ve bizlerin bildikleri, bilmediklerinin yanında devede kulak kalıyor. O nedenle iddialı konuşmak son derece yanlış. 'Kökünü kazıdık, kazıyoruz. Şunu yaptık, bunu yaptık.' Yetkili ve sorumlu mevkiindeki insanların çok iddialı açıklamaları terörle mücadelede işimizi zorlaştırıyor. 'Biri bizi gözetliyordu da niye bunlar oldu?' diye soruluveriyor."

Büyükanıt, "Artık bizim için oradaki kamplar BBG (Biri Bizi Gözetliyor) Evi gibi" demişti.

TATMİN OLDUYSA OLMUŞTUR

Çiçek, Babaoğlu'nun 17 şehit verildiğini, golf oynamayı sürdürdüğü Antalya'da kamuoyundan sonra duyması eleştirilerinin hatırlatılması ve "İstifası isteniyor. Nedir yorumunuz?" sorusu üzerine de şunları söyledi:

"Kendisinin de bir açıklaması var. Kamuoyu bundan tatmin olduysa olmuştur. Ama şu önemli, Türkiye giderek daha açık toplum, hangi görevde olursak olalım biri bizi gözetliyor işte. Biraz daha hem konuşmalarımıza hem davranışlarımıza dikkat etmemiz gerekir diye düşünüyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ