14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPli Sava kasetli şantaj
29 Ekim 2008 Çarşamba 10:09

CHP'li Sav'a kasetli şantaj

CHP'li Sav, bu kez de parti içi muhalefetin hedefinde! Sav'a öyle bir oyun oynandi ki şaşmamak mümkün değil.

Parti içi muhalefetin kirli bir savaşa dönüştüğü CHP'de Baykal'a yakınlığı ile bilinen Sevigen'in, Sav'ı Fransa'da yaşayan oğlu Özgür Sav'a ait görüntülerle şantaj yaptığı iddialarıyla çalkalanıyor.

CHP'de parti içi muhalefet giderek kızışıyor. Genel Sekreter Önder Sav'ı etkisizleştirmek için uzun süredir kulis yapan Baykal'a yakın isimler, istediklerini elde edemeyince muhalefeti kirli bir savaşa dönüştürdü. CHP lideri Deniz Baykal'a yakınlığı ile bilinen İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in de aralarında bulunduğu bir grubun, Önder Sav'a karşı şantaja kadar başvurduğu iddia edildi. Bu grubun Önder Sav'ın Fransa'da yaşayan oğlu Özgür Sav'a ait görüntülü bir kaseti ele geçirdiği ve bunu santaj olarak kullandığı öne sürüldü.

CHP'DE KRİZ BİTMİYOR

Önce Çankaya Belediyesi Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın CHP'li meclis üyelerine yönelik 'yamyam' suçlaması ardından da İzmir Beledyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu CHP'li yöneticileri 'yağmacılık' ile suçlamasının ardından 3. kriz bu kez CHP'nin genel merkezinde koptu.

Biz süredir Genel Sekreter Önder Sav'ın parti içindeki etkinliğini azaltmak için girişimlerde bulunan bir grup partili, tüzük değişikliği teklifinde bulundu.

Genel Sekreterlik kurumunun yerine Genel Başkan Yardımcılığı unvanlarının getirilmesini ve yetkinin başkan yardımcıları arasında paylaştırılmasını isteyen ve başını Mehmet Sevigen'in çektiği grup, Baykal ve Önder Sav'ı ikna edemedi.

Yerel seçimler öncesi adaylık belirlenmesi için yapılan temaslarda Önder Sav ile Mehmet Sevigen arasında artan kriz, Ankara kulislerinde patlayan bir iddia ile çalkalandı.

ÇİRKİN İDDİA

Baykal'a yakınlığı ile bilinen Sevigen'in içinde bulunduğu muhalif grup Sav'ı etkisizleştirmek için Sav'ın Fransa'daki oğlu Özgür Sav'a ait görüntülerin bulunduğu bir kaseti şantaj olarak kullandığı öne sürüldü. Fransa'da yaşayan ve kamuoyunun tanımadığı Özgür Sav'a ait görüntülerin nasıl elde edildiği ve Ankara'ya nasıl ulaştığı konusunda ise bir bilgiye ulaşılamadı. Konuyu sorduğumuz CHP'li bir yetkili, “Sizde mi duydunuz?” dedi. Baykal'a yakınlığı ile tanınan yetkili, Sav'la ilgili bu tür yıpratma kampanyalarının gündemde olduğunu söyledi.

YES Mİ, NO MU?

CHP Genel Sekreteri Önder Sav kısa bir süre önce, “Yes-no” tartışması ve Peygamberimiz'e hakaret içeren sözleri ile gündeme gelmişti. Bu nedenle uzun bir süre CHP'nin halka açık etkinliklerine katılmayan ve grup toplantılarına iştirak etmeyen Genel Sekreter Önder Sav'ın bu durumunun parti içi rakiplerini harekete geçirdiği belirtiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ