03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPli Eryılmaz ağzını bozdu
07 Ekim 2008 Salı 10:02

CHP'li Eryılmaz ağzını bozdu

CHP'li meclis üyelerine "rüşvetçi, yamyam" benzetmeleri yapan Cankaya'nın Eryılmaz'ı bu kez ağzını fena bozdu.

Yamyamlar' sözüne kızan iki CHP'li istifa ederken Eryılmaz ağzını iyice bozdu. CHP'li Çankaya Belediye Meclis üyeleri, bayramdan hemen sonra kendi aralarında dar kapsamlı bir toplantı yaptı. Toplantı sonrası Eryılmaz AK Partililere 'Size gösteririm ama korkarsınız' dedi
Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın, ihalelerde nasıl rüşvet dağıtıldığını anlattığı ve CHP'li belediye meclis üyelerini 'yamyam' olarak nitelendirdiği ses kaydı partide depreme yol açtı. İki CHP'li belediye meclis üyeliklerinden istifa etti. CHP'li Çankaya Belediye Meclis üyeleri, bayramdan hemen sonra kendi aralarında dar kapsamlı bir toplantı yaparak Başkan Eryılmaz'ın kendilerine yönelik aşağılayıcı ifadelerini masaya yatırdılar. Burada alınan karar gereği Başkan'ın ifadeleri dünkü Belediye Meclisi toplantısında tartışmaya açıldı. Toplantıda AK Partili üyeler, rüşvet iddialarıyla ilgili araştırma önergesi verdi. Önerge CHP'lilerin oylarıyla reddedildi. Eryılmaz, önerge sahiplerine söz hakkı vermedi. Gergin toplantıda, Eryılmaz, AK Partili üyelere, 'Sen kimsin! Kaç aylık doğdun? Ben size göstereceğim ama gösterirsem korkarsınız' gibi ifadeler kullandı. AK Partili üyeler, CHP'lilere, 'Bu sözlerin muhatabı CHP'liler. Eğer sizde kabul etmiyorsanız bu sözleri kullanan Başkana iade edin' dedi. Tartışmadan sonra CHP'liler arasında iç hesaplaşma yaşandı. CHP'li Serdar Soğukpınar ile Nevzat Şafak istifalarını sundu.

Özür dilemedi
Belediye Meclis üyelerine 'Yamyam' diyen Eryılmaz, bu sözlerinden dolayı özür dilemedi. Suçlamalara muhatap olan CHP'li üyelerden ikisi istifa etti. AK Parti'li üye Öz, 'Belediye başkanının yamyam diye suçladığı kişilerin tepki göstermeleri beklenemezdi. Yamyam olmayı kabul etmiyorum diyen başka kimseler çıkmadı' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ