13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPde istifalar devam ediyor
09 Ocak 2009 Cuma 17:06

CHP'de istifalar devam ediyor

CHP'den istifalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CHP'den istifa eden Belediye Meclis Üyeleri Ethem SAYAR ve Kenan DEĞERTAŞ'ın ardından basın açıklaması yaparak istifa eden Yusuf ŞANLI, Cengizhan GENÇTÜRK, Galip ÇİMEN ve Hüseyin Fikri GEBEŞ'in basın açı

Yapılan basın açıklamasını olduğu gibi yayınlıyoruz. “Cumhuriyet Halk Partisi'nin yıllardır üyesi ve partiye gönülden bağlılığı olan bizler, partimizin gösterdiği adaylara bugüne dek karşılıksız destek verdik. Son yerel seçimde de her seçimde olduğu gibi adayımızın seçilmesi için aktif olarak çalıştık.

Hedefimiz, sosyal demokrat belediyecilik anlayışının egemen olduğu bir belediye yönetimini Marmaris'te hayata geçirmekti. Bizlerin ve Marmaris halkının beklentisi, seçim kampanyasında ortaya koyduğumuz şeffaf, katılımcı belediyecilik anlayışı ile yeni bir açılım yaratılması ve seçim bildirgelerinde yer alan vaatlerin hayata geçirilmesiydi.

Örgütümüzün çalışmaları ve partililerimizin desteği ile seçilen belediye başkanının ortaya koyduğu uygulamalar, gösterdiği tavırlar ve çalışma üslubu, bizleri halka karşı zor durumda bırakmıştır. Tek adam zihniyetiyle yönetim tarzı, örgüt içinde ciddi sıkıntıların doğmasına yol açmıştır.

Bu ilişkiler, süreç içerisinde sevgi ve güven ortamının yok olmasını doğururken, menfaat ilişkilerini ön plana çıkarmıştır. Parti üyelerinin; konuşmayan, eleştirmeyen bir grup yandaş haline getirilmesi, her yapılana alkış tutan yeni bir tür partili tipi yaratılması, bizleri yaralamaktadır.

Bütün uyarılara karşın ilçe yönetiminin bu süreçte etkisiz kalması, hatta bu rahatsızlıkları görmezden gelmesi, yıllardır içinde mücadele ettiğimiz partimizden bizleri soğutmuştur.

Marmaris'teki şikayetlerimiz ne yazık ki Genel Merkez tarafından da görmezden gelinmiş, örgütteki rahatsızlık göz ardı edilmiştir.

Sahip olduğumuz değerler ve siyaset anlayışımız, bizleri bu tabloyu yaratan ve sürdürenlerle bir yol ayrımına getirmiş ve CHP'den ayrılmamız kaçınılmaz olmuştur. 

Bizler, çağdaş sosyal demokrat anlayıştan uzaklaşan, tek adam yönetimiyle örgütün etkisizleştirildiği ve anti demokratik parti anlayışının egemen kılındığı Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ettiğimizi, kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

               

CHP' den istifa eden diğer üyeler;

 


İLHAN KENANLI

MÜGE SAYAR

BİRCAN DEĞERTAŞ

NURSEFA ŞANLI

BAHTİŞEN GEBEŞ

MUSTAFA GEBEŞ

NAİME GEBEŞ

HÜSEYİN GEBEŞ

ÖZDAL GÜRGÖL

ALİ AÇAR

İRFAN TÖMEKÇE

ALİ OCAK

YAŞAR GEBEŞ

LEYLA GEBEŞ

GÜNER ÖZCAN

YAVUZ ŞENCAN

RADİFE TÖMEKÇE

SEHLAN ÇAĞLI

FATMA DİLEK AVŞAR

NECLA GÜNER

HÜLYA YADA

MEMDUH SAYAR

FETULLAH HALEPLİLER

M.ALİ AKYOL

NİHAT KONUK

ARKIN KAYA

KERİMAN KAYA

GÜVEN PAŞAOĞLU

HÜSEYİN KARABULUT

RECEP SACİT GÖKSİDAN


 

                Önümüzdeki günlerde istifalar devam edecek.”

YORUMLAR
Türkiye ucuruma giderken ben diyenlere
AHMET TOPRAK
Türkiye menemenciler,atatürkçüler diye uçuruma giderken marmaris'i dsp chp diye bölen sosyal demokratları kınıyorum.Sağ partiler birleşip akpden hala 1 aday çıkaramazken,bizimkiler bölünerek düşman gülüncü olabileceklerinin farkında değiller herhalde.Biz demek yerine ben denmeyecek türkiye tarihindeki tek an bu andır!!
17 Ocak 2009 Cumartesi 12:04
88.236.85.167
yeliz e
burak yurtseven
kara çarşaflılar diye kıçınızı yırtıyodunuz laiklik gidiyo diye basbas bağırıyodunuz!! şimdi seçimler yanaşınca kara çarşaflılar diye hitap ettiğiniz türk vatandaşını partinize üye ediyosunuz. ali acar ne yaptıki marmarise hala acar diyosun partinizden kaçan kaçana: ) senin gibi pislikler kalmış işte numune olarak sadece.sizide seçimde biz temizleriz merak etme:D
14 Ocak 2009 Çarşamba 10:55
88.246.133.156
BU KAÇIŞLAR SENİ YÜKSELTECEK
MEHMET KARCIOĞLU
YOLUNDA BAŞARILAR
13 Ocak 2009 Salı 11:16
88.250.242.247
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ