20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’de başkan adayını Ocak ayında üyeler belirleyecek
05 Eylül 2013 Perşembe 23:06

CHP’de başkan adayını Ocak ayında üyeler belirleyecek

CHP’de başkan adayını Ocak ayında üyeler belirleyecekCHP Merkez Yürütme Kurulu’nda beş kişiden oluşan yerel yönetim komisyonu Muğla CHP’de belediye başkan adaylarının belirleme yöntemini belirledi.

Yaklaşık üç gündür CHP Genel Merkezinde temaslarını yürüten ve örgüt kararını Ankara’ya taşıyan CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, 2014 yerel seçimleri öncesinde belediye başkanlarını Eğilim Yoklaması ile belirleyeceklerini açıkladı.

MYK toplantısının ardından Muğla’ya dönüş yolunda bilgi veren CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, yoğun geçen toplantıların ardından MYK yerel yönetim komisyonunun, CHP örgütlerinin isteği doğrultusunda karar aldığını belirterek şunları söyledi;“Biz Muğla’nın ön seçim kararını genel merkeze ilettik. Saatler süren toplantılar sonucunda MYK’da beş kişiden oluşan yerel yönetim komisyonu kararını verdi. Büyük şehir belediye başkan adayı ve belediye başkanı olmayan yerlerde ilçe belediye başkan adayları Ekim ayı içerisinde tüm üyelerin katılımı ile eğilim yoklamasıyla belirlenecek. Belediye başkanına sahip olduğumuz ilçelerde ise belediye başkan adaylarımız Ocak ayı içerisinde yine aynı yöntemle tüm üyelerin katılımı ile Eğilim Yoklaması ile belirlenecek. Şimdi MYK alınan bu kararı Parti Meclisi’ne gönderecek. Bu karar tüm örgütümüze ve Muğla’ya hayırlı olsun. Emeği geçen herkese örgütüm adına teşekkür ediyorum”

 

BÜYÜKŞEHİR ADAYI EKİM’DE
MYK yerel yönetim komisyonu tarafından alınan karara göre; Büyükşehir belediye başkan adayı ve CHP’li belediyelerin bulunmadığı Seydikemer, Menteşe (Muğla Merkez), Kavaklıdere, Dalaman, Ula ve Fethiye’de ilçe belediye başkanlıkları, belediye başkanı adayları, tüm üyelerin katılımı ile eğilim yoklamasıyla Ekim ayı içerisinde belirlenecek. Yine karara göre; Milas, Bodrum, Yatağan, Datça, Köyceğiz, Marmaris ve Ortaca gibi CHP’li belediyelerin bulunduğu ilçelerde ise; tüm üyelerin katılımı ile yine eğilim yoklamasıyla Ocak ayı içerisinde belirlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ