12 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“CHP Örgütü için talihsizliktir”
12 Ocak 2009 Pazartesi 12:10

“CHP Örgütü için talihsizliktir”

Ak Parti Marmaris Teşkilatı Başkanı Kadem Mete Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte gündemdeki konulara ilişkin basın açıklaması yaptı. Mete ayrıca Belediye'nin bazı uygulamalarında iddialara bulundu.


İlçe Teşkilatı binasında gerçekleştirilen basın toplantısında Ak Parti Marmaris Teşkilatı Başkanı Kadem Mete öncelikle Marmaris'in köylerinde alınan kaçak yapıların yıkım kararı hakkındaki Ak Parti ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara cevap verdi. Ayrıca Mete “Bir süredir CHP'liler yalan yanlış sözlerle basın açıklaması yaparak köylerdeki yıkım kararıyla ilgili olarak Ak Partiyi hedef haline getiriyorlar. Biz bu konuyla ilgili olarak fazla yorum yapmak istemiyoruz. Ve burada sizlere bize suç atanların kendi ağızlarından bilgiler vereceğiz. Şimdi bilgi edinme kanunundan yola çıkarak İl Genel Meclisinin 07. 01. 2009 günü gerçekleşen toplantısının ses kayıtların bazı alıntı dinletmek istiyorum. CHP Marmaris İlçe Örgütü köylerde yapılan yıkımlara karşı olduklarını ifade etmişlerdi. Fakat dinleteceğim ses kayıtlarında CHP gurup başkanı Oğuz Kutsever açıkça net bir şekilde hukuka aykırı binaların yıkılması gerektiği, yıkımların esasına karşı olmadıklarını söylemiş fakat uygulanış şekline dikkat çekmek istemiştir. Yıkımlara bu kadar tepkili olan CHP Marmaris İlçe Örgütü Uzun yalıda Belediye 40 -50 cm için yıkım kararı almaktadır. ''İl Genel Meclisi üyesi Kaplan yaptığı konuşmada, 'Bir tek vatandaşın kaçak yapısını şikayet etmişsem siyaseti bırakır, Muğla'dan giderim' diyor. Elimizde Kaplan'ın meclis kürsünde Söğüt köyü muhtarına ait binayı şikayet ettiğine dair belgeler var. Kaplan'ın verdiği sözü tutmasını bekliyoruz. CHP'liler, yıkım kararlarını ön planda tutarak, partilerinin içinde bulunduğu kargaşaya dikkatlerin çekilmesini önlemeye çalışıyor Biz buradan anlıyoruz ki parçalanmakta olan CHP örgütü yıkımları ön planda tutarak parçalanmalarını gizlemeye çalışmaktadır. Sayın Dursun Kaplan benim Ak Parti İlçe Başkanlığım için talihsizlik demişti. Evet, talihsizlik ama CHP Örgütü için talihsizliktir. Bunu 30 Martta herkes görecek. Nergis Otelin önündeki arazi çevre planlamasıyla yol olmaktan çıkarılmasının ardından Nergis Hotel'in sahibi Sayın Ali Acar o arsayı hemen almıştır. Satan kendi alan kendi olamayacağı gibi bir günlüğüne Başkanlığı bırakmış, arsayı alan olmuştur. Burada bir kanunu es geçmiştirler. İhale yapmadan arsa satmışlardır. Biz konuyla ilgili olarak Cumhuriyet başsavcılığına bir vatandaş vezninde suç duyurusunda bulunduk. Magic Life'n içinden bir yol konusu vardı. Magic Life yolu kaparak Marmaris Belediyesi ile davalık olmuştu. Yol halen açılmamıştır” dedi. CHP'li Marmaris Belediyesinin 50 santimetre kadar fazla yapılmış binalar için bile yıkım kararları çıkardığını iddia eden Mete, CHP'lilerin yıkımlar konusunda samimi davranmadığını söyledi.

YORUMLAR
Yapma mete
muzaffer
Yani şimdiğ siz CHPli üyelerin dediklerini yaptınız öylemi?neden illegal yerlerin yıkılması için verlen kararları savunmuyorsun da suçu ona buna atıyorsun?Yoksa verilen karardan şüphenmi var?Bence herkesin olduğu gibi şüpen var.Asıl suçlular ise söğüt köyü muhtarı gibi devlet arazisine villa yapanlardır sapla samanı karıştırmayın,söğüt köyü muhtarının mal varlığını bir araştırı verin
16 Ocak 2009 Cuma 23:16
78.176.221.250
belediye
elif ceren
hep söylüyorsunuz.. yok ali acar bunu yapmış.. şunu yapmış.. belge yada ispat varmı? siz belediye 5 yıldır AKP hükümeti sebebi ile kaç kez denetlendi haberiniz varmı? belediye CHP olduğu için AKP hükümeti ayda 3-4 kez denetliyodu .. varmı sonuç? varmı sahtekarlık? varmı hırsızlık? varmı dolandırıcılık? yok..çünkü şerefi ile Başkan koltuğunda oturan adam var.. bizde oyumuzu şerefli olan insana atıcaz..
16 Ocak 2009 Cuma 18:30
61.7.183.169
mete başkana
akp gençlik
sosyete, yüzü gülmeyen, halk ile içi içe olmayan, çocuğu ile kavgalı ve alnı secdeye varmayan birinin akp işi yok.. doğan tugayı istemiyoruz ve hatta aday adaylarının hiçbirini istemiyoruz.... ve çalışmayacağız bu seçimlerde.. oy falanda yok..
16 Ocak 2009 Cuma 08:41
61.7.183.169
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ