29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA!
09 Nisan 2020 Perşembe 12:46

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA!

Dünya’nın ve ülkemizin büyük mücadele içinde olduğu Koronavirüs ile ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanmakta, vatandaşlarımız da farklı kaynaklardan bilgilendirilmektedir.

Muğlamızda da koronavirüs salgını ile ilgili gelişmeleri vatandaşlarımız yakından takip etmekte, doğru bilgiye ulaşmakta kimi zaman güçlük çekilmektedir. 30 Büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkışların yasaklanması ile Muğlamıza giriş çıkışlar geç de olsa durdurulmuş, yazlıkları olan vatandaşlarımızın şehrimize girişleri bir nebze olsun durdurulmuştur.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’mız ve ilçe belediye başkanlarımız tarafından İl Pandemi kuruluna bazı öneriler sunulmuştur. Vatandaşlarımızın, şehrimizin sağlığı, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin en aza indirilmesi için kurula sunulan önerileri siz değerli kamuoyu ile paylaşıyoruz.

1-Muğla merkez ilçesi Menteşe’de eski devlet hastanesi binası derhal hizmete açılmalı, koronavirüs dışındaki hastalar bu hastanede hizmet almalı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi hastanesi de pandemi hastanesi olarak hizmetine devam etmelidir. Bodrum ilçemizde bir türlü inşaatı tamamlanamayan Yeni Bodrum Devlet Hastanesi de ivedilikle tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmalıdır.

2-30 Büyükşehir ve Zonguldak ili için alınan karara ilave olarak şehrimizde ilçeler arası geçiş süreli olarak (iki hafta) yasaklanmalıdır.

3-Şehrimizde yüksek öğrenimine devam eden öğrencilerimizin yurt, özel yurt, ev gibi ikamet ettikleri yerlerin kiraları için mülk sahipleri ile görüşülerek belirli bir süre kira alınmaması ya da cüzi miktar alınarak destek olunması,

4-Sağlık Bakanı’mız tarafından ülke genelinde paylaşılan vaka sayıları şehirler olarak da paylaşıldı. Durumun ciddiyeti ve önemi nedeni ile ilçe ilçe vakaların bilinmesi, hasta ve vefat sayılarının da vatandaşla paylaşılmasında büyük yarar olacağı,

5- İlimizdeki Pandemi kuruluna sağlık meslek örgütleri, tabip odası, eczacılar odası, veterinerler odası, diş hekimleri odası temsilcileri de alınmalıdır, öneri olarak iletilmiştir.

Adem ZEYBEKOĞLU                    Mürsel ALBAN                           Burak ERBAY

CHP Muğla İl Başkanı            CHP Muğla Milletvekili           CHP Muğla Milletvekili

                                 Süleyman GİRGİN                              Suat ÖZCAN

                              CHP Muğla Milletvekili                 CHP Muğla Milletvekili

 

                        Emirbeyazıt Mah. Cumhuriyet Cad. Aktur Apt. K:3 Menteşe/MUĞLA

                             Tel:  0252 214 34 46 Fax: 0252 214 96 27- www.chpmugla.org.tr

                            e-posta: mugla@chp.org.tr - chpmuglailbaskanligi@hotmail.com

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ