21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çeşme'ye termal kür ve tedavi merkezi yapılacak
05 Eylül 2013 Perşembe 11:38

Çeşme'ye termal kür ve tedavi merkezi yapılacak

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Ilıca'da yapılacak termal kür ve tedavi merkezinin ihalesine çıkmaya hazırlandıklarını bildirdi

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Ilıca'da yapılacak termal kür ve tedavi merkezinin ihalesine çıkmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, termal kür ve tedavi merkezi ile ilçenin kış turizminin hareketlenmesinin hedeflendiğini belirten Tütüncüoğlu, Çeşme'nin kemikleşen ve çözemediği tek sorununun turizm sezonunun kısalığı ve sakin geçen kış sezonu olduğunu, kış döneminde ilçeye turist getirmek için turizm firmalarıyla yapılan görüşmelerin, yatak kapasitesinin azlığı nedeniyle sonuçsuz kaldığını ifade etti.

İlçeye yapılacak termal kür ve tedavi merkezi ile kış turizminin hareketlenmesini beklediklerine değinen Tütüncüoğlu, şunları kaydetti:

"Yatak kapasitemizi artıracak Altınkum'a yapılacak turizm tesisleri için Ankara tarafından 21 yıl süresince 16 bakan dönemi boyunca yapılmayan planlar, önümüzdeki en büyük engel. Fakat Ankara'dan bir türlü gelmek bilemeyen planlara rağmen, yılmadık, ilçemiz için başka çözüm yolları bulduk ve nihayet uzun bir süredir mücadelesini verdiğimiz termal tedavi ve kür merkezinin ihalesine çıkmaya hazırlanıyoruz.

Ilıca'daki 25 bin metrekare alana inşa edilecek 250 yatak kapasiteli, bin kişiyi de ayakta tedavi edebilecek merkezle ilçemizin kış turizminin de hareketlenmesini hedefliyoruz. Çeşme'nin kasasından tek kuruş harcamadan yap-işlet-devret modeliyle 60 milyon liraya inşa edilmesi planlanan binanın yakın zamanda bir ay içersinde ihaleye çıkacak. Hem ilçemize kış aylarında turist gelecek hem de Çeşmeli kışın da kazanmaya devam edecek. Türkiye'deki en kapsamlı termal kür ve tedavi merkezi olması planlanan yatırım ile Çeşme'nin kış turizminde de marka olmasını hedefliyoruz."

Muhabir: Hüseyin Bağış
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ