15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cebiniz her an kapanabilir
20 Kasım 2008 Perşembe 17:31

Cebiniz her an kapanabilir

Kullanımda olan 100 milyon telefonun kaydı yenileniyor. Bilgi güncellemeyi yaptırmayanların hatlarını sistem kesecek.

Türkiye'de halen kullanımda olan yaklaşık 100 milyon cep telefonunun kaydı yenileniyor. Bir kereye mahsus olacak bilgi güncellemeyi yaptırmayanların hatlarını sistem kesecek...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayının ardından yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Yasası uyarınca GSM operatörlerinde tutulan abonelik kayıtlarının güncellenmesi amacıyla, 100 milyon cep telefonuna ait abonelik kayıtları 1 yıl içinde yenilenecek.

ÜCRETSİZ YAPILACAK

Herkes, kullandığı cep telefonunu hiçbir ücret ödemeden kendi üzerine kaydettirebilecek. Bu kapsamda bilgi ve belgelerinde eksiklik ya da yanlışlıkları bulunan tüm aboneler, 1 yıl içerisinde kimliklerini ispatlayıcı belgelerle birlikte ilgili işletmeciye başvuracak.

Başvuru esnasında abonelerden kimliklerini ispata yarar belgelerin birer örneği ile birlikte, bireysel abonelerden TC kimlik numaraları, kurumsal abonelerden ise vergi numaraları alınacak. Bu şekilde bilgileri güncellenemeyen hatların elektronik haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek.

ÜZERİNİZE ALIN

Cep telefonunun son kullanıcıları, kullanmakta oldukları hatları, bir kereye mahsus olmak üzere verilen süre içerisinde, hiçbir vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın kendi üzerlerine kaydettirmek için ilgili işletmeciyle abonelik sözleşmesi yapabilecek. Söz konusu hatların eski abonelerinin de, yapılan işleme 1 yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunacak.

YORUMLAR
Bir bu eksikti
Pnar Demir
Bir kerelige mahsus vergi almıcaklarmış sonra gelisin vergiler. Önce Teknolojiyi hayatımıza sokun sonra vergisini. sanki konuşmak bedava veya telefon bedava birde vergisi cıkar yakında. zaten faydasından çok sağlığımıza zararı var.Teknoloji geldi hayatımız kolaylaştımı sanıyorsunuz ya bizden aldıkları verdiklerinden çok degilmi bir düşünseniz.
09 Haziran 2009 Salı 12:02
85.101.57.238
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ