21 Ocak 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çavuşoğlu “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” sertifika törenine katılacak
15 Mayıs 2018 Salı 11:26

Çavuşoğlu “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” sertifika törenine katılacak

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” sertifika törenine katılacak

Basın İlan Kurumu (BİK) ve İŞKUR işbirliğinde İstanbul ilinde ikincisi yapılan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” sona erdi. Programın sertifika töreni 14 Mayıs Pazartesi günü, saat 10.30’da Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek.

 

 

Sürekli değişime uygun donanımda nitelikli insan kaynağını oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek ve yerel basının gelişimine katkı sunmak amacıyla Basın İlan Kurumu ve paydaşları tarafından 2 Nisan – 1Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi’ne 34 kişi katıldı.

 

Başta iletişim fakülteleri olmak üzere, hukuk, İİBF, sağlık ve sosyal bilimler fakültelerinin son sınıflarında okuyan ya da bu okullardan mezun olanların katıldığı program kapsamında yeni nesil gazeteci adayları 90 saatlik eğitim aldılar.  Medya tarihi, savaş muhabirliği, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersleri sektörün tecrübeli isimleri verdi.

 

Nuh Albayrak, İrfan Sapmaz, Seda Selek, Fatih Er, Bülent Ayanoğlu, Özcan Ünlü, Sabri Çelebioğlu gibi isimlerden eğitim alan katılımcılara İstanbul’daki çeşitli basın kuruluşlarında staj ve istihdam fırsatı verilecek.

 

Basın İlan Kurumu’nun basın sektöründe yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik Eğitim Programından mezun olanlar için 14 Mayıs Pazartesi günü Eresin Hotels Topkapı’da düzenlenecek sertifika törenine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, BİK Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ertem, BİK Genel Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, BİK İstanbul Şube Müdürü Mehmet Köşker ve davetliler katılacak.

 

Program:

  • Sunum
  • Açılış konuşmaları
  • Sertifika töreni
  • Kapanış

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ