12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Caniliğin böylesi
26 Aralık 2008 Cuma 09:59

Caniliğin böylesi

Turgutreis açıklarında dün sabah saatlerinde balıkçılar tarafından ölü halde bulunan caretta carettanın başına ateş edilerek öldürüldüğü iddia edildi. Balıkçılar tarafından kafasına kurşun sıkılarak vahşice öldürüldüğü iddia edilen caret tta carettayı Tur

Turgutreis beldesi açıklarında avlanan balıkçı 52 yaşındaki Hüseyin Can'ın dün sabah saatlerinde sahilden 300 metre açıkta bulduğu caretta caretta türü deniz kaplumbağası, Can'ın Turgutreis Belediyesi ve 11 nolu sahil güvenlik botu yetkililerine haber vermesi üzerine deniz ortasından alınarak karaya getirildi. Turgutreis İtfaiye görevlisi Murat Bıçak ve sahil güvenlik ekiplerinin denizden balıkçı kayığı ile alarak karaya getirdiği caretta carettanın kafasının üzerinde büyük bir parçalanma nedeniyle oluşan büyük bir yara olduğu görüldü. Balıkçı Can ve itfaiye görevlisi Bıçak, caretta caretta nın kurşunla öldürülerek denize terk edildiğini iddia etti. Can “ Sabah avlanmak için denize açıldığımda deniz üzerinde hareketsiz duran carettaya yanaştığımda kafasında büyük bir kurşun izi olduğunu gördüm, muhtemelen bir balıkçının ağlarına takılmıştır, çünkü kafasının haricinde vücudunun başka bir yerinde herhangi bir iz yok. Caretta kafatası parçalanarak öldürülmüş” dedi.

Turgutreis belediyesi zabıta ekipleri tarafından Bodrum İlçe Tarım Müdürlüğü'ne getirilen 83 cm, uzunluğunda, 52 cm. eninde, 48 kilo ve 50 yaşlarındaki kaplumbağa su ürünleri teknikeri Sema Bilgili ve veteriner hekim Rahmi Akça tarafından incelendi. Akça “Kaplumbağa kafa travması nedeniyle ölmüş, kafatası parçalanmış ancak asıl ölüm nedeni Pamukkale Üniversitesi'nde yapılacak otopsi ile belirlenecek. Kaplumbağayı bu nedenle Denizli'ye gönderiyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ