13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CAMDAN CAMA RESİM SERGİSİ
18 Ekim 2017 Çarşamba 10:04

CAMDAN CAMA RESİM SERGİSİ

Marmaris Flarmoni Derneği sergi salonunda ‘Camdan Cama’ isimli sergi açıldı.

Ressam Mehmet Korkmaz’ın seçme resimlerinden oluşan sergi Marmaris Flarmoni Derneği sanat galerisinde açıldı. Serginin açılışına davetlilerin yanı sıra CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü ve Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen de katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan ressam Mehmet Korkmaz; ‘Emekli olduktan sonra resim yapmaya karar verdim. Bu arzunun temelinde;  gençlik yıllarımda kazandığım halde okuyamadığım Güzel sanatlar akademisi resim bölümü yatıyordu. Kendi akademimi kendim kurmalıydım.  Benimle birlikte emekli olan arkadaşlarım kahvelerde oyun oynarken ben tam dört yıldan beri sokaklarda resim yapıyorum. Bu ara bana önce sanat sokağında daha sonra İçmelerde çalışma alanı yaratan Marmaris belediyesi ve başkan sayın Ali Acara da teşekkür etmeliyim. Marmaris belediyesini pek çok yanıyla eleştirebiliriz. Ama sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı kutlamamız gerekir. Şu ana kadar Marmaris Kültür ve sanat evinde dört sergi açtım. Eğer bu günlere geldiysem bunda bana Marmaris belediyesinin sağladığı imkanların önemli bir payı var.

Sayın Ahmet Yaşar Altınöz’ün bu konudaki hakkını teslim etmek lazım. Kendileri yıllardır Marmaris sanat hayatına katkıda bulunmak için çırpınır durur. Nitekim bu sergiyi burada açma nedenim abim dediğim sayın Ahmet Yaşar Altınöz dür. Bana burada sergi açmamı sağladığı için kendisine teşekkür ederim. İçinizden bazıları “canım bu cam üzerine resim yapmak da nerden çıktı?” diyebilir. Haklıdır da. Üç yıl önce İçmelerde ilk sergimi açtığım yıl tam benim tezgahımın karşısına Bosna Hersekli  bir karı koca gelmişti. Tezgahlarına bir sürü cam resimleri koyunca aynı soruyu ben sormuştum. Ama bu aile her gün bir sürü cam resmi satarken ben bir türlü istediğim ölcüde iş yapamıyordum.

İşte o zaman cam resmi  yapmaya karar verdim.  Tam üç yıldan beri camın üzerine resim yapmaya çalışıyorum. Hiç bir zorluk beni yıldırmadı. Ve nihayet henüz tam istediğim kıvamda olmasa bile camın üzerine resim yapmayı başardım’ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ