29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
C Grubundan 30.Yıl sergisi
13 Haziran 2014 Cuma 07:24

C Grubu'ndan 30.Yıl sergisi

C Grubu sanatçıları ’30. Yıl’ adlı karma sergisini, İstanbul’dan sonra Marmaris Martı Otel’de ikinci kez açıldı.

Merhum Mahmut Cuda'nın atölyesinden yetişen ve Cuda'nın "C"sine gönderme yaparak 1983’te C -Grubu'nu kuran sanatçılar, Ayla Karaosmanoğlu, Nesrin Çalıka ve Özden Narin’in eserlerinin yer aldığı ’30. Yıl’ adlı karma sergi, İstanbul’dan sonra Marmaris Martı Otel’de ikinci kez açıldı.

Açılış kokteyine  aralarında Muğla Vali Yardımcısı ve Marmaris Kaymakam Vekili Kamil Köten, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Esnaf Odası Başkanı Şükür Ayyıldız, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarım, Kredi ve  Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Şencan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Candan Yürekli, işadamı Halit Narin, Martı Oteller Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı  çok sayıda sanatsever katıldı.

Halit Narin’in eşi  Özden Narin, ‘C Grubu’ olarak 30 yılı geride bırakmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını, bu duygularla sergiyi düzenlediklerini söyledi. Serginin açılış kurdelesini, Kaymakam Vekili Köten, Başkan Acar, Halit Narin ve ressamlar kesti.  Köten, sanatçıları kutladığı çok kısa bir konuşma yaptı.

Bölgesini ve ülkesini seven yatırımcıların, Marmaris’in çıtasının yükselmesine, değer kazanmasına katkı sağladığını Martı grubunun da bunlardan biri olduğunu belirten Başkan Acar , “Bölgemizin turizm ve ticaret hayatına büyük katkıları olan  Halit beyin saygıdeğer eşi ve iki hanımefendinin bölgemize sanatsal katkılarının da gerçekten paha biçilmez değeri olduğunu kendilerini kutlayarak ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ressamlar, Köten, Acar ve Halit Narin’e eşlik ederek eserleri hakkında bilgi verdi.

Oya Narin de, Martı otellerinde, tatili, kültür ve sanatla bir araya getirmek istediklerini bu sebeple sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.  (Ender TÜRKKAN)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ