17 Kasım 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyük Zafer'in 91. yıl dönümü
30 Ağustos 2013 Cuma 21:48

Büyük Zafer'in 91. yıl dönümü

İzmir Valisi Toprak, resepsiyon verdi

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın verdiği resepsiyonla kutlandı.

Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda verilen resepsiyonda, davetlileri İzmir Valisi Mustafa Toprak, eşi Selime Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ile eşi Mürvet Atay karşıladı.

Vali Toprak, yaptığı konuşmada, ağustos ayının Türk tarihi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Malazgirt, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç, Anafartalar, Sakarya ve son olarak 30 Ağustos zaferi bu ayda taçlandırılmıştır. Zaferler şanlı tarihimizin varoluş dinamiğidir. 30 Ağustos zaferi Anadolu'nun ebediyen Türk kalacağının bariz mesajıdır" dedi.

Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın ve dünyanın hassas bir dönemeçten geçtiğini ifade eden Vali Toprak, "Böyle bir dönemde içinde bulunduğumuz şartlar dayanışmamızı arttırarak korunmamızı zorunlu kılmaktadır" diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tanıtım filmi gösterimiyle başlayan resepsiyona, Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgenaral Hilmi Özkök, İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eşi Türkegül Kocaoğlu, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Çetin, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıgil, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, bazı siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Muhabir: Ahmet Bayram
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ