16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burucerdiden "Ortadoğuda kriz" uyarısı
03 Eylül 2013 Salı 18:28

Burucerdi'den "Ortadoğu'da kriz" uyarısı

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyon Başkanı Burucerdi, Suriye'ye olası müdahalenin Ortadoğu'da ciddi bir krizin patlak vermesine yol açabileceğini savundu.

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyon Başkanı Alaaddin Burucerdi, Suriye'ye yapılacak muhtemel bir saldırının Ortadoğu'da ciddi bir krizin patlak vermesine yol açabileceğini savundu.

Burucerdi, Lübnan'daki temasları kapsamında Lübnan Başbakanı Necib Mikati ile bir araya geldi.

Daha sonra yaptığı açıklamada, Suriye'ye muhtemel müdahaleye değinen ve Suudi Arabistan'ın bu konudaki tutumunu değiştirmesini temenni ettiğini dile getiren Burucerdi, "Suriye'ye olası askeri müdahale, Ortadoğu'da ciddi bir krizin patlak vermesine yol açabilir" dedi.

Dışişleri Bakanı Mansur'la görüşme

Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur'la da bir araya gelen Burucerdi, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, ABD Kongresi'nin "Bölge güvenliğini tehdit edecek olaylardan kaçınacak şekilde sağduyulu ve mantıklı davranmasını" istedi. 

Burucerdi, "Suriye'ye dış saldırı, Ortadoğu'da ciddi bir krizin patlak vermesine yol açar. Bu krizden ilk zarar görecek olan da siyonist oluşumudur. Suriye'deki durumların gergin olduğu doğru ama bunun patlama noktasına gelmesi Suriye krizinde tehlikeli bir gelişmedir. Bu gibi şeylerin olmasını önlemek için çalışmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Burucerdi, dün geldiği Lübnan'da Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'la da görüşmüştü.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ