16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bülbüloğlu: “9 GÜNLÜK TATİL İSTEĞİMİZ VAR”
17 Nisan 2019 Çarşamba 16:07

Bülbüloğlu: “9 GÜNLÜK TATİL İSTEĞİMİZ VAR”

Otelcilerle turizm değerlendirme toplantısı yapan GETOB Başkanı Bülbüloğlu: “9 Günlük tatil isteğimiz var”

Turizmciler olarak hükümetten taleplerini olduğunu dile getiren Bülbüloğlu, “Bayram tatili süresinin ne kadar olacağı erkenden belirlenirse halkımız indirimli fiyatlardan rezervasyonlarını yaptırarak, uygun fiyatlara tatil yapabilirler.  Turizmciler olarak Ramazan Bayramı'nda 9 günlük tatil istiyoruz” Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, beş yıldızlı otel sahipleri ve yöneticileriyle, turizm sezonu değerlendirme toplantısı yaptı. Bülent Bülbüloğlu, toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklama yaptı.

 Turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bülbüloğlu, bereketli ve bol kazançlı geçeceğini Marmaris’te herkesin kazanacağını umduğunu vurguladı. Turizmle ilgili daha kapsamlı toplantı yapacaklarını kaydeden Bülbüloğlu, turizmciler olarak nasıl bir Marmaris istediklerini yöneticilere, oda başkanlarına aktaracaklarını ifade etti. Turizmciler olarak hükümete çağrıda bulunan Bülbüloğlu, bayram tatili süresi erkenden belirlenirse tatilcilerin cazip fiyatlardan tatillerini geçirebileceğini vurguladı.

 Bülbüloğlu şöyle konuştu: “Ülke gündemi şuan çok yoğun ama bayram tatili süresinin ne kadar olacağı erkenden belirlenirse halkımız indirimli fiyatlardan rezervasyonlarını yaptırarak, uygun fiyatlara tatil yapabilirler. Turizmciler olarak Ramazan Bayramı'nda 9 günlük tatil isteğimiz var. Bunun da erken açıklanmasını bekliyoruz. Bunun doğru olduğuna inanıyoruz. Marmaris olarak değil bütün Türkiye adına istiyoruz. Halkımız bütçesine göre tatil yapma imkanını rahat bulur”

“İSPANYA VE YUNANİSTAN İNDİRİME GİTTİ REZERVASYON AZALDI”

GETOB Başkanı Bülbüloğlu, turizm sezonuyla ilgili değerlendirme yaptı. Satışların zayıf olması yüzünden İspanya ve Yunanistan’ın indirime gitmesinin, Marmaris’in kaynak pazarlarında azalma olduğunu kaydeden Bülbüoğlu,“Marmaris’te turizmin erken başladığını görüyoruz, ama zor bir yıl geçireceğimizi de biliyorum. Bizim kaynaklardan en önemlisi İngiltere, Rusya, Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkelerinde bir yavaşlama var, bunun sebebi ise İspanya ve Yunanistan’ın satışların zayıf gitmesinden çok indirime gitmesi olduğu için Türkiye’de bu yüzden yavaşladı. Ben inanıyorum ki bu satışlarımız önümüzdeki günlerde tekrar hızlanacak ve artacak” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ