16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Buca'daki cinayet davası
05 Eylül 2013 Perşembe 16:53

Buca'daki cinayet davası

İzmir'de resmi nikahsız birlikte yaşadığı kişiyi öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Bahar Ç, "haksız tahrik indirimi" yapılarak 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

İzmir'de resmi nikahsız birlikte yaşadığı kişiyi öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Bahar Ç, "haksız tahrik indirimi" yapılarak 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Bahar Ç. ve avukatı ile Ozan Dora, olayda hayatını kaybeden Yaşar Uysal'ın babası Hüseyin Uysal katıldı.

Sanık Bahar Ç, daha önceki savunmalarını tekrarlayarak, 5 yıl boyunca imam nikahıyla yaşadığı Yaşar Uysal'dan iki çocuğu olduğunu ancak kendisine sürekli şiddet uyguladığını ve başka bir kadınla aldattığını öne sürdü.

Olay günü de Uysal'ın şiddet uyguladığını, kendini korumak maksadıyla cebindeki çakıyı çıkarıp salladığını, Uysal'ı öldürme kastının olmadığını belirten sanık Bahar Ç, "Çocuklarımı öksüz bırakmak istemiyorum. Tahliyemi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Avukatı Ozan Dora da müvekkilinin olayı haksız tahrik altında işlediğini, herhangi bir planlama ya da öldürme kastının bulunmadığın savundu.

Dora, suç vasfının değiştirilmesini ve haksız tahrik ve diğer indirim maddelerinin uygulanmasını talep etti.

Maktulün babası Hüseyin Uysal ve avukatı Emine Sarı ise sanığın "kasten adam öldürmek" suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, Bahar Ç'ye "Kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası verdi, ardından bu cezayı "haksız tahrik ve iyi hal indirimi" yaparak 10 yıla indirdi.

Sanık avukatı Ozan Dora, kararı temyiz edeceklerini söyledi.

Buca ilçesinde geçen yıl meydana gelen olayda Bahar Ç, 5 yıldır birlikte yaşadığı Yaşar Uysal'ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Muhabir: Gülcan Kaplan
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ