15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu yıl da hedef  % 100 başarı
02 Eylül 2008 Salı 10:40

Bu yıl da hedef % 100 başarı

Tüm yurtta olduğu gibi Marmaris'te de 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılının ilk ders zili dün çaldı. İlköğretim 1. sınıf ve anasınıfı öğrencileri için ders zili bir hafta önce çaldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ilk derz zilinin çaldığı gün gezdiği

Anasınıfı ve İlköğretim 1. sınıf öğrencilerinin okula alışmaları ve zorluk çekmemeleri için bir hafta önce çalan ders zillerinin ilk gününde öğrencilerin hemen kaynaştıkları gözlerden kaçmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ilk ders zilinin çaldığı gün Beldibi Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulu ve Ayşe Yücel Anaokulu'nu ziyaret etti. Aldoğan'a ziyareti sırasında Şube Müdürü Hayrettin Tekin ve Proje Müdürü Turan Köse eşlik etti. İlk ziyaretini Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulu'na gerçekleştiren Aldoğan, burada 1. sınıfları ve ana sınıflarını tek tek gezerek okul müdürü Yaşar Albayrak'tan okul, öğretmenler ve öğrenciler hakkında bilgi aldı. Sınıflara girdiğinde öğrencilerin gösterdiği ilgiden memnun kalan Aldoğan, “Öğrenciler gayet uyumlu görünüyor. Eskidenmiş okulun ilk günü babanın annenin eteğinden yapışıp koridorlarda ağlamak. İlk günden kaynaşmış öğrenciler hepimizi mutlu ediyor” dedi.

Başarı çıtasını yükseltmeye kararlıyız
Sınıfları gezdikten sonra Öğretmenler Odasında öğretmenlerle buluşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan “1. sınıf ile anasınıflarına başlayan öğrenciler, okul korkularını yenmek, okula uyumlarını sağlamak için bir hafta erken okula başladı. Bu çok yerinde ve doğru bir karar. Artık kendilerini direk büyük abi ve ablalarının içinde bulup zorluk çekmeyecekler. Bir hafta okullarını, öğretmenlerini arkadaşlarını tanıyıp kaynaşacaklar. Bir hafta sonra abi ve ablaları okula geldiklerinde zorluk çekmeyecekler. Kendilerini yabancı gibi görmeyip rahat hissedecekler. Sizlerden de gördüğüm gibi Marmaris'te genç dinamik bir kadro var. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz hepimiz. Biliyorsunuz ki bu sene iki tane 1. çıkarttık. Ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Her zaman olduğu gibi bu sene de başarı çıtamızı yükseltmeye kararlıyız. Bunun için okul müdür ve yardımcılarımızı tebrik ve teşekkür eder, güzel bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi dilerim” dedi.

Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulu'ndan sonra Ayşe Yücel Anaokulu'na geçen Züleyha Aldoğan orada da Okul Müdürü Yasemin Şimşek'ten okul ve öğrenciler hakkında bilgi alıp sınıfları gezdi. Sınıfları ziyaretleri sırasında; eskiden öğretmenlerden korkan, ürkek öğrencilerin yanı sıra sevecen, gayet iddialı ve eğlenceli öğrencilerle bir araya gelen Aldoğan'a bir ara sınıf ziyaretinde bulunduğu için bir öğrenci şarkı söyledi. Aldoğan daha sonra yeni dönem için başarılar dileyip ziyaretlerine son verdi.
Toplam 5 günlük uyum programı çerçevesinde, veliler rehberlik servislerince bilgilendirilecek. 5 Eylül'e kadar her gün, 09:00-12:00 arasında 3 ders saati ve 2 dinlenme saati olacak. Trafik kuralları görsel ve uygulamalı olarak öğretilmeye çalışılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ