04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu sonucu korkunç
31 Ocak 2009 Cumartesi 19:57

Bu sonucu 'korkunç'

Bir Firma Tarafından Yaptırılan Araştırmada Muğla'ya Gelen Turistlerin Yüzde 70'inin Kandırıldığı Ortaya Çıktı.

MUĞLA'YA GELEN TURİSTLERİN YÜZDE 70'İ ALDATILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR


Bir Firma Tarafından Yaptırılan Araştırmada Muğla'ya Gelen Turistlerin Yüzde 70'inin Kandırıldığı Ortaya Çıktı.

Bir firma tarafından yaptırılan araştırmada Muğla'ya gelen turistlerin yüzde 70'inin kandırıldığı ortaya çıktı.
Bu sonucu 'korkunç' olarak değerlendiren Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, bundan sonrası için denetimlerin sıklaştırılacağını söyledi.

Fethiye Seki-Erendağ Kış Sporları Turizm Merkezi Alt Yapı Hizmet Birliği olağan toplantısında konuşan Vali Altıparmak, yabancılara yönelik araştırmayı değerlendirdi. "Ne kadar yatırım yaparsanız yapın, ne kadar reklam yaparsanız yapın, sahip olduğunu kültürel ve tarihi zenginlikler ne olursa olsun araştırmadaki bu rakam gelen turist sayısını düşürür." diyen Altıparmak, insanların kandırıldıklarına inandıkları ülkeye gitmeyeceğini söyledi.


Araştırmadan çıkan bu olumsuzlukların önüne geçebilmek ve gelen turistte güven duygunu yeniden oluşturmak için yeni bir çalışma başlattıklarını ifade eden Altıparmak, bunu da "197 Alo Vali" hattı olarak açıkladı.

Altıparmak, 24 saat veya tam gün gece yarısına kadar açık olacak Alo Vali hattında İngilizce ve Rusça bilen personelin çalışacağını kaydetti.

Havaalanlarında ve turistlerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapılacak reklam çalışmaları ile bu hattın tanıtımının yapılacağını dile getiren Altıparmak, "Yerli veya yabancı herkes bu telefondan bize olaşabilecek. Muğla'nın bütün ilçelerinden tek bir santrale ulaşacaklar. Onları yabancı dil bilen personelimiz karşılayacak. İlk etapta İngilizce ve Rusça bilen personelimiz olacak ama ilerleyen zamanda bu dilleri artıracağız. İnsanlar artık bir işyeriyle ilgili güvensizlik veya tartışma yaşadığı zaman 197 Alo Vali hattında istek ve şikayetini yapabilecek. Bölgede yaşayanlarda herhangi bir sorunlarında bize ulaşabilecekler." diye konuştu.

Altıparmak, güven ve güvenlik oranının artmasıyla insanların Türkiye'ye gelme algısının da artacağını savundu.

Altıparmak, şu saptamalarda bulundu: "Çok sayıda esnaf özürlü, ayıplı mal sattı ve satmaya da devam ediyor. Bir daha böyle bir şey olursa kim olursa olsun, ne kadar saygın bir işyeri olursa olsun direk mahkemeye vereceğiz. Bizim amacımız kısa sürede kar etmek değil. Bizim amacımız geleceği başarılı bir ortam bırakmaktır. Bugün kazandığınla sen torununa sadece oyuncak alırsın. Ama onun geleceğine yatırım yaparak onun yüzünü hep güldürürsün. Müslüman bir ülkeden kandırılmış olmanın insanlar üzerinde nasıl bir intiba bırakacağını varın siz düşünün."

Esnafın, ürünü turistin görünüm ve tipine göre nasıl daha fazla fiyata satabilirim anlayışı ile hareket ettiğini belirten Muğla Valisi, etiket konularak bu tartışmaların son bulabileceğini dikkat çekti.

Aynı araştırmada Muğla'ya gelenlerin yüzde 60'ı çevre güzelliğini görmek isterken, yüzde 55'i alış veriş yaparken satıcılarla tartışma yaşıyor.

Toplantıda birlik üyesi olan ve olmayan işletmelerden alınacak katılım payları belirlendi. Buna göre, birlik üyesi olan işletmelerde geçen yılın aynı rakamları oranında katılım payı alınırken, üye olmayan işletmelerde ise geçen yıldan farklı olarak sadece otellerden alınacak katılım payı ücreti yatak başına 10 TL olarak sabitlendi. 2008 yılında 1 ila 100 yatağı bulunan otellerden 20, 101 ile 200 yatağı bulunan otellerden 15 TL, 201 ve üzeri yatağı bulunan otellerden 10 TL katışlım ücreti alınıyordu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ