15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu maili sakın açmayın!
23 Eylül 2008 Salı 14:43

Bu maili sakın açmayın!

İnternet kullanıcıları dikkat! Şimdi de Usame Bin Ladin ile ilgili bir virüs kullanıcıları tehdit ediyor. Bu maili açmasanız iyi olur...

İnternet üzerinden yayılan virüs dalgalarına her geçen gün yenisi eklenirken, hackerler virüslerin yayılımı için sahte antivirüs programları veya terörist Usame Bin Ladin'in isimlerini kullanıyorlar.

Bilgisayar kullanıcılarının internet arama motorlarında hackerlere karşı en iyi antivirüs programını arama çabalarında, çok sayıda sahte programlarla karşılaşabiliyor.

Rouge Security Software olarak tanımlanan yeni bir sahte antivirüs dalgası da bilgisayarlara zarar vermeye başladı. Kendini güvende hissetmeyen bilgisayar kullanıcıları, sahte antivirüs programını kurduklarında sürekli olarak uyarı mesajları ile boğuşmak zorunda kalıyor.

USAME BİN LADİN VİRÜSÜ

Avustralya'da başlayarak tüm dünyayı saran "Usame Bin Ladin virüsü" adı verilen yeni virüs dalgası da Türkiye'deki internet kullanıcılarını tehdit etmeye başladı.

Sohbet programı MSN veya e-posta aracılığıyla Usame Bin Ladin fotoğrafları kullanılarak yayılan virüs, bilgisayar sisteminde çökme yaratabiliyor.

Usame Bin Ladin'i asılmış gibi gösteren e-postalarla gelen ekler açıldığı anda bilgisayarda virüsler yayılmaya başlayor.

"Usame Bin Ladin yakalandı" veya "Usame Bin Ladin asıldı" başlıklı postalar konusunda internet kullanıcılarını uyaran uzmanlar, bu maillerin genelde kişilerin kendi elektronik posta adres defterindeki kayıtlı adreslerden geldiğini belirtiyorlar.

Bilgisayarın hard diskine zarar veren bu virüsün, bulaştığı bilgisayardaki e-posta adres listesinden kendini postaladığı tahmin ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ