03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu kitap ortalığı karıştıracak
18 Ekim 2008 Cumartesi 13:49

Bu kitap ortalığı karıştıracak

Çölaşan'ın, "Her Kuşun Eti Yenmez" adlı kitabı piyasaya çıkıyor. Bu kitabın içeriği de kapağı da ortalığı karıştıracak! Bakın Çölaşan neler söyledi?

Gazeteci Emin Çölaşan'ın, ''Her Kuşun Eti Yenmez'' adlı kitabı piyasaya çıkıyor. Kitabın kapağında, Aydın Doğan Başbakanın, Ertuğrul Özkök de Aydın Doğan'ın kucağında otururken tasvir edildi.

Hürriyet gazetesinde 22 yıl çalıştıktan sonra işine son verilen ve bu süreci ''Kovulduk ey halkım unutma bizi'' adı ile kitaplaştıran Çölaşan, ikinci kitabında ise, işsiz kaldığı bir yıllık süreçte yaşadıklarını anlatıyor. 14 baskı birden yapılarak piyasaya sunulan kitapta, medya patronları ve çok sayıda gazeteci ile ilgili ilginç olaylar ve anekdotlar anlatılıyor.


O KAPAK ÇOK GERÇEKÇİDİR

Çölaşan, ''Her Kuşun Eti Yenmez'' adlı kitabının kapağında Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan ile Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök'ün ''Kucak kucağa otururken'' tasvir edilmesi konusunda şunları söyledi:

''Son derece gerçekçi bir kapaktır. Recep Tayyip'in kucağında Aydın Doğan oturuyor. Ertuğrul ise patronunun kucağında! Bu kapak aralarındaki yakın ve sıcak ilişkiyi, dostluğu göstermektedir! Bunlar AKP iktidarından hep korktular. Muhalefet yapamadılar. Çünkü hükümetin ekonomi politikası işlerine geliyordu. Yüksek faiz, düşük döviz, şirketlerine değer katan yükselen bir borsa ve özelleştirme ihaleleri. Bu nedenle, hükümetin hoşuna gitmeyecek haberlere yer vermediler. Hürriyet'te çalışan bütün muhabir arkadaşlarımız bu işlerin tanığıdır. Yazdıkları, belgeledikleri hoşa gitmeyecek haberler kullanılmaz, çöpe atılırdı. Türkiye bu iktidar döneminde bu durumlara düştüyse, bunun en baştaki sorumlusu yedi gazetesi ve Star, Kanal D, CNN Türk gibi televizyon kanallarıyla Doğan Grubu, Aydın Doğan ve onun kalfası Ertuğrul'dur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ