11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu iddia Özkanı yok eder!
25 Eylül 2008 Perşembe 11:28

Bu iddia Özkan'ı yok eder!

Gözaltına alınan Özkan ve Kanaltürk'le ilgili bilgiler basına sızmaya başladı. Bakın Özkan'ın para yüzünden arasının açıldığı dostu kim?

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan Tuncay Özkan kısa süre önce Kanaltürk televizyonunu ağlayarak satmıştı. Kendini eleştirenlere "Çalışanlarımın karnını doyurmak için sattım" diye ekrandan haykırırken yanında hep "dostum" dediği Kerimcan Kamal vardı. Kanaltürk'ün parasını aldıktan sonra Özkan'ın Kamal'ı "tanımadığı" söyleniyor...

TÜM PARAYI ÖZKAN ALDI

Vatan'a göre; Tuncay Özkan'ı Ergenekon örgütü kapsamında takip altına alan polis, yaptığı incelemelerde, Kanaltürk televizyonunun gerçek sahiplerini buldu. Resmi kayıtlarda Tuncay Özkan'ın ismine rastlanmazken, kanalın evrak üzerindeki sahiplerinin Ahmet Burak Mızrak ve Kerim Can Kamal olduğu belirlendi.

KERİMCAN KAMAL'LA ÖZKAN'IN ARASINA PARA GİRDİ

Ancak satış işlemlerinin ve paranın tahsilatının bizzat Tuncay Özkan'ın gerçekleştirdiği tespit edildi. Bu nedenle Kerim Can Kamal'ın 6 milyon YTL vergi borcu bulunduğu ortaya çıktı. Özkan'ın paraları alırken Kamal'ın vergi borcu ile ortada kalması üzerine iki eski dostun arasının açıldığı öğrenildi.

GAYRİMENKUL ALACAKMIŞ

Soruşturma kapsamında takibe alınan Özkan'ın, Kanaltürk televizyonunun satışından elde ettiği paralarla, ikisi manken sevgilisi Duygu Dikmenoğlu'na olmak üzere birçok yerde ev ve arsa baktığı ancak uygun bir yer bulamadığı belirlendi. Özkan'ın gözaltına alındığı Bebek Aşiyan'daki evine ise bin 800 dolar kira verdiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ