12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu görüntüye vali bile isyan etti
29 Kasım 2008 Cumartesi 10:10

Bu görüntüye vali bile isyan etti

Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Bodrum'a giriş yolundaki reklam tabelası kirliliğinden şikayet etti. Vali, faaliyete geçen kamera sistemi sayesinde hanutçuluğun önüne geçerek, Bodrum'u hak ettiği yere getirerek, dantel gibi işleyeceklerini de belirtti.

Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Bodrum'a her gidiş gelişinde yol kenarındaki reklam tabelalarının çokluğuna değinerek, izinsiz olan reklam tabelalarının kaldırılacağını ve gelişi güzel yerleştirilmiş tabelaların yerlerini uygun bir şekilde belirleyeceklerini belirtti.
Bodrum'un hiçbir zaman hak etmediği yerde bulunduğunu belirten Altıparmak “Bodrum'a her gidiş gelişimde, Bodrum'a giriş olarak reklam tabelaları oldukça büyük bir görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Yüzlerce büyük küçük tabela, gelişi güzel şekilde uygunsuz olarak yol kenarlarına yerleştirilmiş.

Bu büyük bir görüntü kirliliği yaratmaktadır. Amacımız izinsiz olan tabelaları belirleyip, izinli olanları da belirlenen uygun yerlere yönlendirmek. Bodrum'a giriş kısmından başlayıp şehir merkezine gelindiğinde kamera güvenlik sistemi sayesinde bir diğer görüntü kirliliği yaratan hanutçuluğun önüne geçeceğiz. Kamera sistemi, yerli ve yabancı turistlerin güvenini kazanmak ve onların güvenliğini sağlamak amacıyla Bodrum için büyük bir atılım olmuştur. Bodrum'u hak ettiği yere getirerek, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan bu güzel şehri dantel gibi işleyeceğiz” dedi.

YORUMLAR
TÜRK BAYRAĞIMIZ
AHMET YILMAZ
Sayın valim bu tabela kirliliğinin yanı sıra bütün turizm bölgelerinde otel apart vs. Önlarindeki Türk Bayrağmız malesef layık olduğu gibi asılmıyor.Diğer ülke bayrakları malesef ter temiz dururken Türk Bayrağımız bir çok yerde kirli ve yırtık. Hatta bazı otel önlerindeki bayrak direklerindeki Türk Bayrağımız diğer ülke bayraklarından ebatı çok küçük lütfen bu konuylada bir çalışma başlatınız.
29 Kasım 2008 Cumartesi 11:03
85.98.94.220
TÜEKÇEMİZİ KİRLETEN TABELALAR NE OLACAK?
ahmet yılmaz
Sayın vali bey çok güzel konuları gündeme getirmekte ve uygulamakta ama artık bu tabelaların sadece doğa güzelliğine değil dilimiz olan Türkçemizede zarar veriyor. Bir milleti yokedeceksen o milletin önce dilini değiştireceksin o zaman o milleti savaşmadan da yenersin. Bütün turizm bölgelerinde anlamını tabelayı asan iş yeri sahibi dahi bilmiyor çok yabancılaştık. DÜNYAYI TÜRÇE OKUYALIM TÜRKÇE YÖNETELİM
29 Kasım 2008 Cumartesi 10:57
85.98.94.220
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ