10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu fotoğraf CHPyi kapatabilir!
09 Eylül 2008 Salı 14:32

Bu fotoğraf CHP'yi kapatabilir!

Üç ayrı mekanda çekilmiş bu fotoğraflar CHP'nin başını derte sokabilir. Amacımız ihbar değil; ancak CHP de ceza alabilir!

Bu haftaki fotoğraf dosyamızın konusu 'iftar çadırları'. Üç farklı yerden çekilen bu fotoğrafların ortak bir noktası var. Çadırlar, CHP'li belediyeler tarafından kuruldu. Elbette amacımız, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'na ihbarda bulunmak değil.

Ne alaka!' diyenlere hatırlatalım; kısa bir süre önce bu ülkenin iktidar partisine 'laiklik karşıtı fiillerin odağı olmak'tan yüklü bir para cezası kesildi. Başsavcı'nın iddianamesinde yer alan odak olma gerekçeleri arasında, 'AK Parti Ankara Gençlik Kolları'nın öğrenciler için iftar çadırı açması' da vardı. Yani, bir partinin iftar vermesi laikliğe aykırıydı. O hâlde, laikliği su götürmez CHP'li belediyelerin açtığı bu çadırlara ne diyeceğiz?.. Meselâ Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'i açtığı iftar çadırında görüyoruz. Herhâlde 'laikliğe ters bir durum var mıdır?' diye teftişe gelmemiştir. Duruşundan da belli ki halkın ramazan sevincini paylaşıyor. Belki biraz önce onlarla aynı masada oturuyordu. Belki de aynı iftariyelikle oruç açtılar…

İftar teşekkürü
İşte bir diğeri… CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan. AK Partili Huzurkent ilçe belediyesiyle çadır kavgasına girişse de, bunu 'hayırda yarışma' adına yaptığından şüphemiz yok. O da iftar çadırında vatandaşlarla beraber olmuş. Masaları dolaşıp hâl hatır soruyor. Misafirleri de hayli memnun. Karşısındaki yaşlı adam, Başkan'ı görünce dayanamamış ayağa fırlamış, teşekkürlerini sunuyor. Yüzü bağrı yanmış amca ise öyle bir bakmış ki, söze gerek bırakmamış. Gözlerindeki ifade her şeyi anlatıyor. İhtimal ki, çadırdan sonrasını ve sahuru nasıl geçireceğini düşünüyor...

Çadıra sığmayan paylaşım
İftar çadırı açan CHP'li yönetimlerden biri de Muğla Belediyesi. Başkan Osman Gürün, fotoğraf karesine girmemiş. Muhtemelen çadırda, halkın arasına karışmış, iftar saatini bekliyor. Çadıra sığmayanlar ise dışarıda sıraya geçmiş. Sefer taslarını doldurup evin yolunu tutacaklar. Götürdükleri, evdekilere ya yetecek ya yetmeyecek. Ama bir gerçek var ki, iftar edebilmenin şükrünü eda ederken, bu hayra vesile olanlara da teşekkür ve dualarını gönderecekler. Ve bir ramazan daha böyle geçip gidecek. Laiklik de olduğu yerde duracak!

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ