21 Mayıs 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BRE VİCDANSIZLAR....YAKIŞMADI MERAL HANIM SİZE
27 Kasım 2018 Salı 12:49

BRE VİCDANSIZLAR....YAKIŞMADI MERAL HANIM SİZE

Aslında sizde suç yok...SUÇ; size 15 milletvekili verip mecliste grup kurduran ve sonrada CHP nin duayen başbakanlarından SAYIN ECEVİT E hakaret ettiren CHP DE....zaten sizde bir başarı olsaydı 1992 yılından bu yana bir bakan olsun hükümette yer alirdi ..

Aslında sizde suç yok...SUÇ; size 15 milletvekili verip mecliste grup kurduran ve sonrada CHP nin duayen başbakanlarından SAYIN ECEVİT E hakaret ettiren CHP DE....zaten sizde bir başarı olsaydı 1992 yılından bu yana bir bakan olsun hükümette yer alirdi ...1985 de bir binanın bodrum katında kurulan DEMOKRATİK SOL PARTİ bu ülkede 2 defa başbakan çıkarmış....
Gelelim asıl nedene....
KPSS :Kamu Personeli olarak ilk defa atanacaklar için geçmişteki torpil, kayırmacılığın önüne geçmek için KPSS sınavı diye bir sistem getirildi...bunuda rahmetli sayın ecevit 2000 yılında getirdi...Yakışmadı Meral Hanım! Önce sebep, sonra sonuç:
Merhum Bülent Ecevit zamanına kadar, nepotizmin, dayıcılığın, torpilin kamuda işe alımlarda en önemli kriter olduğunu hepimiz biliriz. Ankara'da ki bakanlıklarda ya da müdürlüklerdeki çaycılar ve odacılar adeta bugünkü İşkur gibiydiler. Odacı bir tanıdığın olsun yeter ki, işin o bakanlıkta hazırdı! Ne liyakata, ne kariyere ne de başka nesnel bir kritere bakan vardı. Sadece torpil..! Ve bu gidişata 2000 yılında Ecevit Hükümeti tarafından dur denildi. Artık memur olabilmek için herkesin eşit şartlarla yarışacağı bir sistem getirildi.
İlk olarak 1999'da başlayan sınavın adı 1999 ve 2000 yıllarında Devlet Memurluğu Sınavı oldu
.. İYİ parti genelbaşkaninin söylediği söz için özür dilemesini bekliyoruz....

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ