10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bowlingin kalbi Ankara’da atacak
07 Eylül 2008 Pazar 14:07

Bowlingin kalbi Ankara’da atacak

Avrupa Bowling Turu'nun 13. etabı “Rollhouse Ankara Open 2008 Bowling Turnuvası”, 13-21 Eylül tarihlerinde Ankara'da Rollhouse Bilkent Bowling Salonu' nda yapılacak.

Uluslararası Rollhouse Ankara Open Bowling Turnuva'sı, Avrupa Federasyonu tarafından en yüksek derece olarak belirlenen Premier statüsünde yer alabilen ve en yüksek ranking puanını veren tek turnuva olma özelliğine sahip.
Yaklaşık 35 farklı ülkeden 200'ü yabancı, 350 sporcunun mücadele edeceği, “Bowling sporunun formulası” nda dereceye girenlere, toplam 100 bin Euro ödül dağıtılacak.

Türk Hava Yolları, Türkiye Turizm ve Kültür Bakanlığı ile TRT' nin ana sponsorluklarını, “Rolhouse Spor ve Eglence Merkezleri”nin ise organizasyonunu üstlendiği bu dev turnuvaya, “Rollhouse Bilkent Bowling Salonu” ev sahipliği yapacak.

Türkiye'de profesyonel anlamda düzenlenmiş en büyük, en geniş katılımlı bowling turnuvası olma özelliğini taşıyan etkinliği, ABD ve Avrupa'dan gelecek basın mensupları ile Avrupa Bowling Federasyonu Başkanı ve üyeleri de izleyecek.

Finale kalamayıp dereceye giremeyen sporcular için ise Avrupa' da yine bir ilke imza atılacak ve 21 Eylül'de Rollhouse Eryaman'da “İkinci Şans Turnuvası” düzenlenecek.

8 günlük Ankara Open'ın ardından “Rollhouse Bilkent Bowling Salonu” nda heyecan yine dinmeyecek; 22-24 Eylül tarihlerinde 2007 Avrupa sıralamasının zirvesinde yer alan 32 sporcu, “EBT Masters Turnuvası”nda mücadele edecek.

Avrupa Bowling Federasyonu tarihinde ilk kez gerçekleşecek olan bu etkinlik, en üst düzey bowlingcilerin şampiyonluk mücadelesine sahne olacak.


 

  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ