15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bordo Bereliler  intikam  peşinde
04 Ekim 2008 Cumartesi 19:24

Bordo Bereliler intikam peşinde

Aktütün Karakolu'na yapılan saldırıda 15 şehit verdik. Yüreğimiz yandı. Şimdi Bordo Bereliler harekete geçti. Şehitlerin kanı yerde kalmayacak...

Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Bordo Bereli timleri, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattıkları kapsamlı operasyon sürüyor.

Bordo Berelilere bölgeye indirilen Jandarma Özel Harekat Timleri ve özel eğitimli komandolar da destek verirken, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için timler sınırın karşı tarafına geçerek sıcak takip yapıyor.

Terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen saldırıdan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerince bölgeye helikopterlerle çok sayıda takviye kuvvet gönderilirken, teröristlerin kaçış noktaları da havadan ateş altına alındı.

Teröristlerin, Irak'ın kuzeyindeki kamplara kaçış güzergahı olan Bayraktepe bölgesini helikopterlerle bombalayan güvenlik güçleri, karadan yürütülen operasyonlarda ise zaman zaman terör örgütü üyeleriyle sıcak temas sağlıyor.

YOLA MAYIN DÖŞENDİ

Çatışmaların halen devam ettiği bölgeye gitmeye çalışan gazeteciler ise terör örgütü PKK üyeleri tarafından Aktütün köyüne 5 kilometre mesafedeki yola döşenen mayın nedeniyle bölgeye gidemedi.

Teröristlerin, saldırı sırasında güvenlik güçlerine karadan destek gelmesini engellemek için köy yoluna döşediği mayın, köylüler tarafından fark edildi.

Herhangi bir olay yaşanmaması için üzeri ağaç dallarıyla kapatılan mayının, bomba imha uzmanlarınca imha edileceği belirtilirken, yol ortasındaki mayın nedeniyle köye araçlarla giriş ve çıkış yapılamıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ