06 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bodrumda seçim çadırı kuruldu
06 Şubat 2009 Cuma 10:29

Bodrum'da seçim çadırı kuruldu

Bodrum'un Konacık Beldesi'nde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Belde Teşkilatı'nca seçim çadırı kuruldu.

CHP Konacık Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Özmert, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konacık Adayer mevkisinde bulunan arsayı İbrahim Talay adlı kişiden 400 TL'ye 2 aylığına kiraladıklarını söyledi.
Kiraladıkları arsaya, başka dükkan bulamadıkları için seçim çadırı kurduklarını belirten Özmert, ''Yerel seçimlere hazırlanmak amacıyla seçim çadırı kurmak zorunda kaldık. Zabıta ekipleri gelerek seçim çadırının yanındaki konteynırı mühürledi. Bizim konteynırla bir ilgimiz yok. Yıllardır burada duruyordu. Biz çadırı seçim bürosu olarak kullanacağız, çadırdan sorumluyuz. Kaymakamlık ve İlçe Seçim Kurulu'na bu konuda bilgi verdik'' dedi.
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise vatandaştan gelen şikayet üzerine arsada bulunan konteynırı mühürlediklerini kaydetti.
Tosun, şöyle konuştu:
''Konteynırı vatandaşlardan gelen şikayet üzerine mühürledik. Seçim çadırı konusunda kaymakamlıktan görüş istedik, gelen görüşe göre hareket edeceğiz. Olumlu görüş gelirse bir işlem yapmayız. Seçim çadırını açmak için alınan her hangi bir izin yok. Sadece kaymakamlığı bilgi verilmiş. Ancak kişisel olarak o bölgeye çadır kurulmasını ben uygun bulmuyorum''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ