18 Ocak 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bodrumda oy taşıma iddiası
20 Aralık 2008 Cumartesi 09:52

Bodrum'da oy taşıma iddiası

AK Parti Konacık Belde Başkanı Necmettin Kızılkaya, beldede ikamet etmeyen kişilerin seçmen listelerinde isimlerinin yer alması nedeniyle Konacık Merkez Mahallesi Muhtarı Mehmet Kuru ve belediyedeki numaratör sorumlusu hakkında Bodrum Cumhuriyet Savcılığı

Necmettin Kızılkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, beldede 1700 civarında taşıma oy belirlediklerini söyledi. Bodrum Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyusunda bulunduklarını belirten Kızılkaya, ''Ayrıca, Bodrum Kaymakamlığı'na durumu bildirip, ilçe seçim kuruluna itiraz ettik. Yapılan çalışmalardan sonra bazı kişilerin isimleri seçmen listelerinden silindi. Ancak silinmeyenler de var. Konuyla ilgili muhtar ve belediyedeki numaratör sorumlusu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk'' dedi.
Konacık'ta birçok sokak ismi ile evlerin numaralarının olmadığını savunan Kızılkaya, şöyle konuştu:
''Yaptığımız itirazlardan sonra yetkililerce 1061 kişinin adı seçmen listesinden silindi. İlçede son nüfus sayımında 8 bin 726 nüfus vardı. En son seçimlerle 4 bin 400 seçmen vardı. Bugün yapılan tespitlerde 6 bin 581 bin seçmen oldu. Üzerinde mesken olmayan arsalara, yıkılan binalara taşıma yapılmış. Bu insanların kesinlikle oturmadığı boş yerlere nakil yapıldığını belgelerle kanıtladık.''
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise seçmen listelerinde kimi sıkıntılar olduğunu, bu konuda kendi partisi olan MHP ilçe örgütünün de ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduğunu bildirdi.
Tosun, ''Seçimde, Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre seçmen listesi belirleniyor. Buradan taşınıp giden kişilerin isimleri seçmen listesinde yer alabiliyor. Bilinçli yapılmış birşeyin olduğunu sanmıyorum'' diye konuştu.
Öte yandan hakkında suç duyusunda bulunulan Konacık Merkez Mahallesi Muhtarı Mehmet Kuru, ilerleyen günlerde basın açıklaması yapacağını kaydetti.

YORUMLAR
herşey bitmedi
batanca
Sayın başkan suç duyurusunu eksik yapmışsın. Bu taşımaların gerçek sorumlusu MHP ilçe başkanı ve konacık ta iş yapan müteahhitlerdir. Bodrumda merkezde mhp nin aldığı oya bakarsanız yarımadadaki bütün seçmenlerin konacıkta olduğunu görürsünüz. GÜNDOĞAN hala neyi bekliyor onuda bilmiyorum. Bir araştırsınlar seçmen listelerinde kimlerle karşılaşacaklar.
21 Aralık 2008 Pazar 11:01
78.173.238.105
elinsaf
Bozkurt Türkeli
Ya senin partin bütün Türkiyede oy taşımacılığ yapıyorya bey efendi. Bırakın ülke içinde oy taşımacılığını hem Irağın kuzeyinde barzani ve talabaninin leşkerlerini, hemde bu yetmez gibi öbür dünyaya giden fanileri bile bu sandıklara taşırken , sen neredeydin, neden partin hakkında suç duyurusunda bulunmadın.etme bulma dünyası,"Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner."
21 Aralık 2008 Pazar 01:10
78.163.238.222
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ