30 Mayıs 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bodrum’da kendini astı
26 Aralık 2008 Cuma 09:53

Bodrum’da kendini astı

Bodrum'da villasında köpekleriyle birlikte yaşayan ünlü modacı Cemal Bürün'ün ressam oğlu Mustafa Bürün, dün sabaha karşı villasının bahçesinde kendisini asarak intihar etti. Bürün'ün herhangi bir sorunu olmadığı ve villasında köpekleri ile birlikte yaşad

Türkiye'nin ilk modacısı olarak bilinen Cemal Bürün'ün Torba'da yaşayan oğlu ressam 60 yaşındaki Mustafa Bürün' ün yaklaşık 15 köpeği ile birlikte tek başına yaşadığı villanın bahçesindeki ağaca kendisini asarak intihar etmesi Bodrum sanat camiasında şok etkisi yarattı.

Torba Ahmet Durmuş sokak 1 nolu villada yaşayan Bodrum Art Sanat Derneği'nin üyesi ve çalışmalarını Ali Koçak Atölyesi'nde sürdüren ve birçok sergi açan Bürün'ün köpeklerinin saat 23.45 sıralarında komşu markete giderek sürekli havlaması evdeki diğer köpeklerinde havlama seslerini arttırması üzerine marketçi Hüseyin Durmuş ve muhtar Adnan Öztok, bahçeye girerek yaptığı incelemede, ressam Bürün'ü ağaca asılı vaziyette bulundu.

100' ün üzerinde sergi açan, resimleri özel koleksiyonlarda yer alan Bürün'ün ani intiharı komşularında ve sanat camiasında şok etkisi yarattı.

Muhtar Öztok “Bürün sessiz ve sakin, hayvanlara yardım eden sokak köpeklerini dahi evinde besleyen bir kişiliğe sahipti. Bildiğimiz büyük bir sıkıntısı yoktu. Köpekler huzursuzlanıp, biri de markete kadar gelince İstanbul'daki yeğenleri de birkaç kez telefon açıp ulaşamayınca gece yarısı merak edip evine girip bakmak zorunda kaldık. Ardından jandarmaya ve savcıya bilgi verdik. Yapılan incelemede olayın intihar olduğu saptandı. Çok üzgünüz” dedi. Bürün'ün cenazesinin otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ