05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bodrum Uluslararası  1. Moonlight Sanat Festivali
19 Ağustos 2014 Salı 15:12

Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali

Bodrum, BODRUM ULUSLARARASI 1. MOONLIGHT SANAT FESTİVALİ’ ne ev sahipliği yapacak. Önemli sanat topluluklarının yer aldığı festivalde Türkiye’ den tiyatro toplulukları ve çeşitli ülkelerden sevilen sanatçıların dans gösterileri ve konserleri olacak.

Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatrosu  Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali programının  ilk yılında ülkemizde popüler olan    “ZAZ “ gibi  Türkiye den ve dünyadan starları ağırlamaya hazırlanıyor

 

DEEPART şirketinin projesi olan  Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali Bodrum Belediyesi işbirliği ile Bodrum Kalesin'de ve Bodrum Antik Tiyatrosunda gerçekleşecektir. Festival programında tiyatro, müzik, dans, resim sergisi gibi sanatsal performansları  yer alacaktır.  Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festival'i Sadri Alışık Tiyatrosu “Yatak Odası Dialogları”( Levent Ülgen - Goncagül Sunay), “Dostlar Tiyatrosu; Yaşamaya Dair” (Genco Erkal – Tülay Günal), “Kumbaracı Tiyatrosu; Kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi” (Sumru Yavrucuk) ,  İngiltre’den ‘’12 Tenor’s’’,  İrlanda’dan ‘’Spirit of the Ireland’’ ve Fransa ‘dan ‘’ZAZ’’ gibi Yurt içi ve yurt dışından gelen seçkin sanatçılardan oluşacak.

 

DEEPART şirketinin organize ettiği  ve Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali ni  sanata gönül veren sanatçı  ekibi ile oluşturan proje sahibi, Festival   DİREKTÖRÜ  Özden DİNDAR ,‘’Amacımız tüm sanatsal anlatımının bir arada olduğu sanat festivali yaratarak, sanatın evrensel dili ile izleyenlere seslenmektir. “ diye belirtti. Ayrıca Bodrum sanat anlamında Ege’nin çekim noktası haline getirilerek, yurt içi ve yurt dışından gelen seçkin sanatçılardan oluşacak etkinlik takvimiyle, turizm ve eğlencenin merkezi olan Bodrum’a farklı ve alternatif bir değer kazandırmayı hedeflediğini vurguladı. ÖZDEN; Kaygı ve korkularımızı, umut ve aydınlığın gücü ile silkelemek, güzeli, düşüncenin özgürlüğü ile anlatmak istiyoruz. Ağıt yakan rüzgar, yarım adadan sahnemize  ‘’özün özü’’olarak esecek… doğadan aldığına doğanın yarattığı ‘’moonlight /ay ışığı’’ ile ışık tutup doğaya geri vermek üzere karşınızda olmayı planlıyoruz. Ay’ın ışığı ile aydınlanmaya, barış çağrısını daha yüksek haykırarak kardeşçe yaşamak için insan sevgisini ve yaşamı bir kez daha bizim sahnemizden keşfetmeye davet ediyoruz herkesi…’’ diye ilave etti.

 

 

 

 Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali Programı;

 

3 Eylül – 10 Eylül tarihleri arasında Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatro da  düzenlenecek olan festival, 1. yılında birbirinden değerli sanatçıların  katılımıyla sanatseverlere seslenecek;

 

Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali  ilk ayağı olan BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ nde Tiyatro günleri SADRİ ALIŞIK TİYATROSU ‘’YATAK ODASI DİALOGLARI‘’nın performansı ile başlayacak,  Birol Güven'in yazdığı, Galip Erdal'ın yönettiği Yatak Odası Diyalogları adlı tiyatro oyunu,  3 Eylül Çarşamba akşamı saat 21:30 da…

 

Sumru YAVRUCUK'un yönetip oynadığı KUMBARACI TİYATROSU  “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” oyunu ile  4 Eylül Perşembe akşamı sahneleniyor.

 

 BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ ndeki programın son Tiyatro oyunu  Genco ERKAL'ın Nazım Hikmet tutkusunun ürünü olan “YAŞAMAYA DAİR”  adlı müzikli gösterisi, 5 Eylül Cuma  akşamı  BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ nde  tiyatroseverlerle buluşuyor.

 

Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali nin  ikinci ayağı olan ve Bodrum Antik Tiyatro da düzenlenecek olan gösterilerinde  İlk kez Türkiye de konser verecek olan   West End ve Broadway müzikallerinde başrol oynayan tenorlardan kurulu dünyaca  ünlü  İNGİLTERE  den ‘’12 TENORS’ ' 8 Eylül Pazartesi akşamı sahne alacaklar…

 

 9 Eylül Salı gecesinde   İrlanda’nın efsane dans grubu “ OF THE IRELAND” Bodrum Antik Tiyatro da enfes dans gösterileri ile  gelen seyircilere muhteşem bir gece yaşatacaklar.

 

Ve festivalin  kapanış gecesinde Buğulu sesi ve sıra dışı duruşuyla  ve “Je Veux” parçası ile “En Beğenilen Fransız Şarkıcı” ünvanının sahibi genç müzisyen, büyülü kişiliği, enerjik sesiyle    ZAZ , kendi orkestrası ile  10 Eylül  Çarşamba akşamı   Bodrum Antik Tiyatrosunda sahne alacak.

 

 

Festival Biletleri Biletix'te satışta

KRAL TV  nin medya sponsoru olduğu ve 3-10 Eylül  arasında yapılacak Bodrum Uluslararası 1. Moonlight  Sanat Festivali nin biletlerinin  satışına Biletix'te başlandı.   Zengin bir  programa  sahip olan Bodrum Uluslararası 1. Moonlight  Sanat Festivali nde yurt dışından önemli sanatçıların dışında  Türkiye'nin yetiştirdiği ve sanatlarını uluslararası alanda sürdüren önemli değerler de festivalde yer alıyor. 

 

 

Program listesi ve bilet fiyatları için lutfen tıklayınız:        

 

www.moonlightfest.com

https://twitter.com/moonlightfest_
https://www.facebook.com/bodrummoonlightfest
http://instagram.com/moonlightfestbodrum

 

 

 

#bodrummoonlight 

#moonlightfest

#moonlightmood

 

 

 

 

 

FESTİVAL YÖNETİMİ

FETİVAL DİREKTÖRÜ : ÖZDEN DİNDAR

FESTİVAL DİREKTÖR YARDIMCISI &  KREATÖR DİREKTÖRÜ : ANIL  ATEŞ IŞIK

FESTİVAL DİREKTÖR KOORDİNATÖRÜ : ALPASLAN KARADUMAN

FESTİVAL ULUSLAR ARASI KOORDİNATÖR : SEÇKİN ERDOĞAN

FESTİVAL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER KOORDİNATÖRÜ : ASLI YÖRÜKOĞLU

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ