21 Şubat 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Biz Türkiye’yiz…
07 Şubat 2018 Çarşamba 15:39

Biz Türkiye’yiz…

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun:“Bu ülkenin baroları ve onların üst birliği olan Türkiye Barolar Birliği ile içinde barındırdığı 110.000 avukatın ülkemize ve ülkemizin çıkarlarına aykırı hiçbir tutum ve düşüncesi yoktur''

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, yaptığı açıklamada, “Unutulmamalıdır ki; “Türkiye” kelimesini birliğimizin isminden silseniz bile, sevdasını yüreğimizden asla silemezsiniz” ifadesini kullandı.

Uzun, yaptığı yazılı açıklamada,  şunlara yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısı çıkışında, Türkiye Barolar Birliğinin isminde yer alan “Türkiye” kelimesinin çıkarılması gerektiğini bunun için Bakanlar Kurulunun gereğini yapmasını istediğini ifade etmişlerdir. Ne yazık ki bu talihsiz açıklamayı üzülerek izledik. Bu ülkenin baroları  ve onların üst birliği olan Türkiye Barolar Birliği ile içinde barındırdığı 110.000 avukatın ülkemize ve ülkemizin çıkarlarına aykırı hiçbir tutum ve düşüncesi yoktur”

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Bu güne kadarki çalışmalarının tamamı bu ülkenin daha iyi ve yaşanası bir ülke olmasından, ülkenin gerçek menfaatinin, hukukun üstün tutulduğu bir ülke olmasından geçtiğini bilen ve bu bilinçle her fırsatta ülke menfaatlerini savunan ve savunmaya devam etmekte olan bir kuruma yapılan haksız ve yakışıksız isnat, bizleri ve birlik içinde yer alan yüz bin avukatı derinden üzmüştür.

Her birisi vatansever ve ülkesinin iyiliği için çaba sarf eden insanlara gerçek dışı yakıştırmalarda bulunmak ve onların milli duygularını karalamak, en çok birlikteliği bozmak ve ayrıştırmak isteyen insanların işine yarayacaktır. Duruş ve davranışlarında hiçbir gayri millilik bulunmayan ve tüm davranış ve söylemleri bu ülkenin çıkar ve yararına olan Türkiye Barolar Birliği hakkındaki haksız ve yanılgılı değerlendirmenin gerçeği ile düzeltilerek, isminde yer alan “Türkiye” kelimesinin çıkarılması gibi bir haksız uygulamadan kaçınılmasını diliyoruz.

Unutulmamalıdır ki; “Türkiye” kelimesini birliğimizin isminden silseniz bile, sevdasını yüreğimizden asla silemezsiniz.”

                              

                              

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?
RÖPORTAJ