09 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİRLİKTEN ‘TEMİZLİK’ DOĞDU
07 Ağustos 2019 Çarşamba 12:46

BİRLİKTEN ‘TEMİZLİK’ DOĞDU

Çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak için birçok işletme ile işbirliği yapan Marmaris Belediyesi bu kez Orka Otel personeliyle birlikte Ziraatçılar Kampı olarak bilinen piknik alanında temizlik çalışması gerçekleştirdi

Çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak için birçok işletme ile işbirliği yapan Marmaris Belediyesi bu kez Orka Otel personeliyle birlikte Ziraatçılar Kampı olarak bilinen piknik alanında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında kameralara yine piknikçilerden arda kalan çöplerin görüntüleri yansıdı.

Temiz bir Marmaris için 7 gün 24 saat esasıyla çalışan Marmaris Belediyesi Temizlik Müdürlüğü görevlileri, Orka Otel personeliyle birlikte Aktaş Mevkii’nde temizlik yaptı. Ziraatçılar Kampı olarak bilinen piknik alanında piknikçilerden kalan çöpleri toplayan gruba Temizlik İşleri Müdürlüğü hem personel, hem temizlik malzemesi desteği verdi. Çalışma kapsamında ekipler ormanlık alandan ve deniz kenarından bir saat içinde 20 poşete yakın çöp toplandı. Alandan toplanan malzemeler arasında yer alan araç lastikleri dikkat çekti.

whatsapp-image-2019-08-06-at-13.47.46.jpeg

Bayram öncesi vatandaşlara çağrı

Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift, etkinliğin ardından özellikle bu gibi alanları kullanan vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istedi. “Çevre kirliliğini temizlemekle önleyemeyiz, temiz tutmak ve kirletmemekle önleyebiliriz” ifadelerini kullanan Zift, “Bayramda Marmaris’e gelecek misafirlerimize temiz bir kent sunmalıyız. Bu yüzden herkesi bu konuda daha dikkatli davranmaya davet ediyorum. Her mesire alanında çöp konteynırlarımız mevcut. Lütfen çöplerinizi doğaya değil, bu konteynırlara bırakın” şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ