04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birleşme Komisyonu Kuracak
18 Mayıs 2009 Pazartesi 12:06

Birleşme Komisyonu Kuracak

Demokrat Parti Genel Başkanlığı'na Seçilen Hüsamettin Cindoruk Yapacağı İlk İşi, "Diğer Partiler, Kurumlar ve Kişilerle Birleşme Sürecini Yönetecek Komisyonu Oluşturmak" Diye Açıkladı.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığı'na seçilen Hüsamettin Cindoruk yapacağı ilk işi, "Diğer partiler, kurumlar ve kişilerle birleşme sürecini yönetecek komisyonu oluşturmak" diye açıkladı. Cindoruk, kongre sonrası şöyle konuştu:
Diğer partilerin başkanları, kişiler, kurum temsilcileri aradı bizimle aynı görüşte olduklarını söylediler. Şimdi biz de hemen yarın (bugün) itibariyle, başka partili arkadaşlarımızla buluşmak, görüşmek için kendi aramızda bir komisyon kuruyoruz. Komisyon bütünleşmenin altyapı çalışmalarına başlayacak. Ciddi bir hazırlık gerekecek. Geçmişteki hatalara düşmeyeceğiz. Şimdiden göreceksiniz pek çok kişi partimize katılacak, parti teşkilatları da gereğini yapacak. Bu hareketi başarmak için son 50 yıllık siyasi hareketi iyi bilmek lazım. Sayın Demirel de Sayın Yılmaz da ben de bunun içindeyiz. Başkalarının kitaplardan, yalan yanlış anılardan okuduklarının biz bizzat tanığıyız. Şimdi tanıklar bunları birleştirecek. Bu süreçte tabii benim bir ağabeylik misyonumda var.


Demirel'le ruh ikiziyiz

Sayın Süleyman Demirel'in katkısı ile seçildiğimi söyleyenler var. Olabilir, bundan iftihar ederim. İkimiz de birbirimizden farklı değiliz. Beni yıpratmak için, 'Ruh ikizi' dediler. Evet, ruh ikizleriyiz. 'Kongre ikizleri gömecek' dediler. İşte burada yanıldılar. İkizler gömülmedi, gömdü. Çünkü yaptığımız kendimizi için değil Türkiye için.

Sayın Mesut Yılmaz da aradı, desteğini bildirdi. Anap Genel Başkanı Salih Uzun da. Sayın Deniz Baykal da aradı. Sayın Baykal benim garnizon arkadaşım. 12 Eylül askeri darbesinin esiri olan Zincirbozan sefaletinin arkadaşlarından biri.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hüsamettin Cindoruk'u DP genel başkanı seçildikten sonra kutladı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ