26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİR FESTİVAL KLASİĞİ; KÖPEK GÜZELLİK YARIŞMASI
08 Mayıs 2009 Cuma 12:08

BİR FESTİVAL KLASİĞİ; KÖPEK GÜZELLİK YARIŞMASI

Marmaris Denizcilik ve Bahar Festivali'nin en ilgi çeken etkinliklerinden bir tanesi olan Köpek Güzellik Yarışması bu yıl da hayvan dostlarını Günnücek Milli Parkı'nda buluşturacak. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren sponsor firma sahibi Gürol Yakal gön


“Her yıl Yakal Petshop organizasyonu ile düzenlenen Köpek Güzellik ve Kıyafet Yarışması bu yıl da Marmaris Denizcilik ve Bahar Festivali kapsamında 17 Mayıs 2009 tarihinde Günnücek Milli Parkı'nda saat 13.00'da yapılacak. Katılım için son gün 15 Mayıs 2009'dur. Katılımcıların en geç 12.00'a kadar, daha önceden yarışma formu doldurup gönderenlerin ise yarışma alanına gelip kayıt numarası alması gerekmektedir. Yarışmaya bu numara ile katılım olacaktır. Yarışmanın her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne olması bekleniyor. Hayvanseverler tarafından büyük ilgi gören yarışmaya tüm köpek sahiplerini bekliyoruz. Yarışmaya katılmak için saf ırk olma şartı yoktur. Her hangi bir ırk veya kırma köpekler de katılabilir. Kayıt formlarına tüm veteriner kliniklerinden, Yakal Petshop'tan veya internet aracılığı ile www.yakalpetshop.com adresinden ulaşılabilir, doldurularak yakalpetshop@gmail.com adresine gönderilebilir, 0 252 4123322 nolu faksa iletilebilir. Yarışma hakkında detaylı bilgi için telefon; 0 252 4124494
4. Marmaris Köpek Güzellik Yarışması'nda yine kıyafet ve yetenek yarışması da yapılacak. Köpeğinizi özel hazırlanmış kıyafetiyle, bu kategorideki yarışmaya da dahil edebilirsiniz. Ayrıca köpeğinizin aldığı bir eğitim veya sizin köpeğinizle birlikte yapabileceğiniz hareketler varsa bunları da yetenek bölümünde sergileyebilirsiniz. Yetenek ve kıyafet bölümüne katılım için yarışma alanında kayıt yapılacaktır.
Yarışmada, köpekler kilogram ağırlığına göre sınıflara ayrılacaktır. Dereceye giren köpekler köpek mamaları ve kupalarla ödüllendirilecektir.
YARIŞMAYA KATILACAK HAYVAN SAHİPLERİNE ÖNEMLİ DUYURU
1- Yarışmaya katılacak köpekler taranmış ve temizlenmiş olarak getirilmelidir.
2- Yarışma alanında başka köpeğe zarar veren köpek alandan uzaklaştırılacaktır.
3- Yarışmaya katılacak köpek kıyafetiyle 'Özel Kıyafet Ödülüne' aday olabilir.
4- Köpeğin özel bir yeteneği veya aldığı bir eğitim varsa sergileyecek, jüri tarafından yetenek bölümünde değerlendirilecektir. Bu bölüme arzu eden köpek sahipleri katılabilir. Örneğin; köpeğinizin attığınız bir şeyi size getirmesi, otur –yat- kalk komutlarını uygulaması veya sizin ve köpeğinizin arasında olan özel bir yeteneği sergilemeniz gibi.
5- Köpeğinizin sakat olması veya her hangi bir uzvunun olmaması yarışmaya katılması için engel değildir. Özürlü tüm hayvanlarda kendi ağırlıkları kategorisinde diğer köpeklerle beraber yarışacaktır.
6- Yarışmada jürinin dikkate alacağı hususlar, köpeğin taranması, temizliği, köpekle sahibinin yürüyüş uyumu, köpeğin genel fiziki kontrolü, kulak, kuyruk, tüy ve yapısal durumudur. Jüri bu hususlara göre değerlendirme yapacaktır.
7- Köpek sahipleri çevre temizliği için yanlarında mutlaka çöp poşetlerinden getirmelidir."

YORUMLAR
turizmi bunlar canlandirir artik...modernlesmis marmaris ve TURK halki..
halil erguven
yanlis hatirlamiyorsam bu densiz festival yarismasinda kopege TURK bayragi giydirilmisti.......eh...artik modernlik ve cagdaslik anlayisimiz kopek guzellik yarismasindan geciyor....cok guzel turizm tanitimi oluyor..helal olsun...yazikya..insanlar kendi egolarini tatmin icin hayvanlari kullaniyor artik........ya su sacma sapan festivali yapacagina ey belediye...marmarisi tanit...emekli ilcesi olmaktan kurtar..turizmi bitirdiniz..........5 senede...yazikki ne yazik.....
09 Mayıs 2009 Cumartesi 18:11
80.167.165.87
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ