09 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Binali Yıldırım ve bakanlar aday olacak mı Erdoğan Olabilir dedi
06 Kasım 2018 Salı 13:54

Binali Yıldırım ve bakanlar aday olacak mı Erdoğan Olabilir dedi

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için başta Binali Yıldırım olmak üzere bir çok bakanın da adı geçiyordu. Herkes bu isimlerin aday gösterilip gösterilmeyeceğini merak ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan herkesin merak ettiği soruya yanıt geldi.
Partiler yerel seçim çalışmalarını devam ettirirken başta Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu olmak üzere bazı bakanların özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde aday gösterilip gösterilmeyeceği merak ediliyordu.
 
2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için adı geçen Binali Yıldırım dün iddialarla ilgili ''partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam'' açıklamasında bulunmuştu. Bugün herkesin merak ettiği soru grup çıkışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan "TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Bakanlar arasından aday olabilir mi?" sorusuna, "Zorda kalırsak neden olmasın" cevabını verdi.
 
BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ: TBMM Başkanı Binali Yıldırım ise dün adaylık iddialarıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Bugüne kadar partimin ve ülkemin bana nerede ihtiyacı varsa hep orada hizmet ettim. Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ