20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 5. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı
04 Eylül 2013 Çarşamba 15:58

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 5. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslantaş: "Bu yıl üniversitemiz bünyesinde üç adetsanayi projesi sunduk

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kubilay Aslantaş, bu yıl üniversite bünyesinde üç adet sanayi projesi sunulduğunu kaydetti.

Aslantaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 5. Bölge İstişare ve değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, "Bölge illeri hem üniversiteler hem de bu bölgedeki sanayiye mümkün olduğu kadarıyla Santez hem de Teknogrişim destekleri noktasında nasıl daha aktif bir rol alabilirler bu konuda bilgi paylaşımında bulunduk" dedi.

Amaçlarının, bakanlığın vermiş olduğu destekler noktasında biraz daha girişimci olarak daha fazla proje sunmalarının yolunu açmak için değerlendirmelerde bulunmak olduğunu belirten Aslantaş, şöyle konuştu:

"Afyonkarahisar maalesef proje konusunda biraz zayıf durumda çünkü yeteri kadar bu teklif ve desteklerden çok da haberdar değil. Biz üniversite olarak belirli zamanlarda yapmış olduğumuz toplantılarda hem sanayicilerimizi hem de sanayi odasını bu teşviklerden haberdar etmeye çalışıyoruz ve ortak proje teklifinde bulunuyoruz. Bu sene üniversitemiz bünyesinde üç adet sanayi projesi sunuldu. Bunların bir ksımı önümüzdeki dönemde tekrar sunulacak, yeni projelerimiz de gündemde. Umarım bu toplantı bu 5 bölgedeki sanayi, üniversite ve illere hayırlı olur."

Vali Yardımcısı Sabahattin Yücel de toplantıdaki amacın 2023 vizyonundaki piyasa gözetimi ve denetimi faliyetlerinin etkinliğinin artırılması ile üniversitelerin bilim, sanayi ve teknolojik projelerin artırılmasında kamunun rolü ana temasının işleneceğini söyledi.

Muhabir: Canan Uğurlu
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ