11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bez torba dikti, kapı kapı dolaşıp dağıttı
15 Ocak 2019 Salı 10:30

Bez torba dikti, kapı kapı dolaşıp dağıttı

Terzi Salih Yazgan, poşetlerin ücretli olması ve çevre kirliliğini bir nebze azaltmak için çeşit çeşit, rengarenk bez torba dikti, Selimiye Mahallesi yaşayanlarına kapı kapı dolaşarak dağıttı.

Marmaris'te terzilik yapan Salih Yazgan, plastik poşetlerin ücretli olması ve çevre kirliliğini azaltmak için, alışveriş torbası dikip, Selimiye Mahallesi yaşayanlarına dağıttı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına geleneksel olarak ev sahipliği yapan 105 Sokak'ın mimarı Terzi Salih Yazgan, marketlerde poşetlerin ücretli olarak verilmesi ve Selimiye Mahallesi'nde denizin iade ettiği plastik atıkları görünce harekete geçti.  Mahallede  naylon poşet kullanımını azaltmayı amaçlayan Yazgan, çeşit çeşit rengarenk torba dikti, yaşlı genç, çoluk çocuk herkese kapı dolaşarak dağıttı. Terzi Salih Yazgan'la  mahalle yaşayanlarına torba dağıtan Selimiye Mahalle Muhtarı Şenol Deniz, "Terzi Salih ustamızı duyarlılığı ve örnek davranışından ötürü çok teşekkür ederim. Tatillerini burada geçirmek için gelen yerli yabancı turistlere daha güzel ve temiz bir Selimiye'de ağırlamayı amaçlıyoruz" dedi.

img_3588-001.jpg

"Selimiyeliler olarak poşet kullanmayacağız"

Çeşit çeşit rengarenk  torbaları isteğe göre herkese dağıtan Yazgan, Selimiye yaşayanları olarak artık plastik poşet kullanmayacaklarını vurguladı. Doğa harikası bir yerde yaşadıklarının altını çizen Yazgan şöyle konuştu: "Selimiye Mahallesi, denizden ve turizmden geçimini sağlayan bir yer. Denizi çok güzel olan bir yer. Bir süre önce deniz kenarlarındaki atık plastik poşetleri gördüm. Sonra da poşetlerin ücretli olarak verilmesi kararlaştırıldı. Bu vesileyle böyle bir şey yapmayı düşündüm. Bez torba dikerek, bütün Selimiye yaşayanlarına ücretsiz dağıtmaya karar verdim. Kapı kapı dolaşarak herkese ücretsiz bez torba verdim. Bundan sonra bu torbaları kullanacağız, poşet kullanmayacağız. Her yıl yüzbinlerce turist  tatilini burada geçiriyor, onlara temiz bir Selimiye sunmamız lazım. İnşallah herkese bir örnek oluruz" Mahalle halkı terzi Salih'in duyarlı ve örnek davranışından dolayı teşekkür etti, plastik poşet kullanmayacaklarını ifade etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ