20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyaz Rusya Minsk Eyaleti Emniyet Müdürü Başkan Ünlüyü Ziyaret Etti
02 Eylül 2013 Pazartesi 17:58

Beyaz Rusya Minsk Eyaleti Emniyet Müdürü Başkan Ünlü'yü Ziyaret Etti

Beyaz Rusya Minsk Eyaleti Emniyet Müdürü Mikalai Karatkevich, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü’yü makamında ziyaret etti.

Yapılan bu ziyaret hakkında bilgi veren Başkan Ünlü, Mikalai Karatkevich ile bu sene Minsk Turizm Fuarında tanıştıklarını ve kendilerini bölgeye tatil için davet ettiklerini, bu ziyaret sayesinde bölgemize daha fazla Beyaz Rus vatandaşının geleceğine inandığını söyledi.

 

Bilindiği gibi Beyaz Rusya da eyalet sistemi var ve bu eyaletlerden olan Minsk Eyaleti Emniyet Müdürü  Mikalai Karatkevich, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü’nün davetlisi olarak bölgemize geldi. Bu tatil kapsamında Başkan Muhammet Ünlü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette Lemar Turizm Şirketi sahibi Levent Güner’de bulundu.

Beyaz Rusya Minsk Eyaleti Emniyet Müdürü Mikalai Karatkevich, bu ziyareti hakkında verdiği bilgide, şu anda burada olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Sayın Başkan Muhammet Ünlü’nün davetiyle ilk defa Marmaris Bölgesine geliyorum. Burada olmaktan ve Türklerle tanışmaktan çok mutluyum. Kendilerine bu davet için çok teşekkür ederim. Biz küçük bir ülkeyiz ama dünyanın her ülkesinden turist olarak ülkemize insanlar geliyor. Daha fazla Türk vatandaşını ülkemize bekliyoruz. Onların rahatı için elimizden geleni yaparız. Zaten iki ülke arasında vizeler kalktı. İnanıyorum ki karşılıklı olarak daha fazla ziyaret gerçekleşecek.” diyerek, Başkan Muhammet Ünlü’yü en kısa zamanda Beyaz Rusya’da görmek istediğimi belirtti.

Başkan Muhammet Ünlü’de yapılan bu ziyaret hakkında verdiği bilgide, “Beyaz Rusya Minsk Eyaleti Emniyet Müdürü Mikalai Karatkevich ile bu sene Minsk’te yapılan Uluslararası Turizm Fuarında tanışmıştık. Bölgemize davet ettim ve kendileri de davete icabet ettiler. Kendilerine geldikleri için çok teşekkür ederim. Beyaz Rusya küçük bir ülke olmasına rağmen çok güzel bir ülke. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Şu anda Beyaz Rusya’dan ülkemize turist olarak en çok Kuşadası bölgesine geliyorlar. Bu tür temaslarla inanıyorum ki çok daha fazla turist bölgemize gelecek.” dedi.

Ziyaretin sonunda ziyaretin anısına karşılıklı olarak hediyeler verildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ