09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Berlinde Miting
08 Ekim 2008 Çarşamba 13:58

Berlin'de Miting

Schaeuble, Berlin'i ziyaret eden bir grup Türk gazeteciyle bir araya geldi ve soruları yanıtladı.

ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE DESTEK

Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble, Terör Örgütü PKK ile Mücadelede Türk Hükümetiyle Yakın İşbirliğinin Sürdüğünü, Hiçbir Tehdidin İşbirliğindeki Kararlılığı Bozamayacağını Söyledi.

Schaeuble, Berlin'i ziyaret eden bir grup Türk gazeteciyle bir araya geldi ve soruları yanıtladı.

Bir soru üzerine, Türkiye ile Almanya arasında, terör örgütü PKK başta gelmek üzere genel olarak teröre karşı mücadele işbirliğinin sürdüğünü vurgulayan Schaeuble, Roj TV'nin kapatılmasına yönelik çalışmaları, "bu işbirliğinin güzel bir örneği" diye gösterdi.

Schaeuble, "Terörist yöntemleri kullanarak mücadele etmek yasaktır ve buna karşıyız, eğer terörle mücadelede herhangi biri bizi tehdit ederse bu konuda daha da güçlü mücadele ederiz" diye konuştu.

Göç yasası ve bu yasanın Almanya'ya göç etmek isteyen ya da bu ülkede yaşayan Türklere yansımasına yönelik bir soru üzerine, gerekli önkoşulların karşılanması durumunda Alman vatandaşı olma hakkının elde edildiğini belirten Schaeuble, "çifte vatandaşlık uygulamasını" kabul etmediklerini hatırlattı. Schaeuble, bu nedenle Almanya'da doğan Türk vatandaşlarının da belli bir yaştan sonra Alman veya Türk vatandaşı olmayı seçtiğini söyledi.

Yurt dışından Almanya'ya göç etmek isteyenleri ise, Almanya ve Almanca konusunda sınava aldıklarını anlatan Schaeuble, "Almanya hakkında hiçbirşey bilmiyorsan nasıl Alman olmaya karar verebilirsin?" diye sordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ